• Konya9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Zayıflayan ilişkilere merhem niyetine
16 Eylül 2009 Çarşamba 10:18

Zayıflayan ilişkilere merhem niyetine

Hızla gelişen ve değişen dünyamız kendi ile birlikte insanı da başkalaştırıyor
Hızla gelişen ve değişen dünyamız kendi ile birlikte insanı da başkalaştırıyor. İnsanoğlu, mazisinden taşıyarak getirdiği değer anlayışları, algılamaları, yaşam tarzı üzerinde oynayarak yaşadığı dünyayı başkalaştırmayı doğal görüyor. Oluşan yeni ortam, alışkanlıklar ve yaşam tarzı insan ilişkilerini de etkiliyor.
 
Hoşgörü, karşılıklı anlayış ve tahammül edebilme, dinleme, yardım etme arzusu, vefa, dürüstlük gibi insan ilişkilerini olumlu yönde düzenleyen alışkanlıklar silinmeye, unutulmaya yüz tutmuşken ve basit çıkar hesaplarının, önyargıların, peşin kabullerin yara oluşturduğu bu süreçte olumlu katkıda bulunabilecek adımlar da yok değil.
 
Uğur Ataseven’in kaleme aldığı “Hatalıysam Ara” isimli kitabı bu adımlardan biri olarak dikkati çekmekte. Yazar, kitabına tanıdık ama ilgi çekici bir ifadeyi isim olarak seçmiş; Hatalıysam Ara. Konuşma dilini samimi ve sıcak bir üslupla kullanan yazar, insan ilişkilerinden, motivasyona kişilik gelişiminden algılama alışkanlıklarına kadar birçok konuda çarpıcı ve bizatihi hayatın içinden örneklerle düşüncelerini dile getirmekte.
 
Yazarın, her şey şu anda olduğundan daha güzel ifade edilebilir ve sunulabilir varsayımı en çarpıcı iddia olarak göze çarpmakta. Kitabı okudukça aslında beyninizin bir kenarında, yaşamınızın bir köşesinde kalan ve gün yüzüne çıktığı için mutlu olacağınız cümle, örnek ve yaşanmışlıklarla karşılaşıyorsunuz. Yazarın eğitimci yönü, kuvvetli bir gözlem ve analiz yeteneğiyle birleşince okunması zevkli bir çalışma ortaya çıkmış.
 
Acaba daha iyi yapabilir miydim? Sorusuna cevap arıyorsanız ve demek ki bunu bugüne kadar, daha iyi yapabilirmişim dediğiniz anlar olmuşsa Uğur Ataseven imzalı kitap okunmaya değer.
 
 
Kitapla ilgili iletişim kurmak için;
0543.803 19 27
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA