• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SÜ personeline deprem eğitimi verecek
29 Eylül 2009 Salı 15:21

SÜ personeline deprem eğitimi verecek

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü, Konya'da meydana gelen depremler üzerine tüm personelini deprem ve depremden korunma yöntemleri konusunda bilgilendirme kararı aldı.
 
Personelin bilgilendirilmesine yönelik hizmet içi eğitim seminerlerine her zaman önem verdiklerini belirten Selçuk Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Ömer Ulukapı, "Konya'da geçtiğimiz günlerde ardı ardına yaşanan iki deprem ve sonrasına halen süren artçıl sarsıntılar nedeniyle vatandaşlarımızın tedirgin olduğunu gördük. Üniversite personelimiz de herkes gibi bu sarsıntılardan etkilendi. Bu etkiyi en aza indirmek ve personelimizin deprem konusundaki bilgi düzeyini artırmak için eğitim semineri düzenleme kararı aldık. Bugün ilk olarak personel daire başkanlığı, öğrenci işleri ve idari-mali işler daire başkanlıkları bünyesinde bulunan personellerimize deprem öncesi, deprem anı ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında bilgi verilecek." dedi.
Bugün başlayan eğitim seminerlerinin 1 hafta süreceğini belirten Prof. Dr. Ulukapı, "Üniversitemiz bünyesindeki Sivil Savunma Uzmanlığı'nda görevli personelimiz Sibel Kocabaş, rektörlük çalışanlarından başlayarak tüm fakülte ve meslek yüksekokulları personellerine 4 ayrı grupta bilgilendirme seminerleri düzenleyeceğiz. 1 saat süren derslerde deprem öncesi, deprem anında ve sonrasında neler yapılması gerektiği ile depremden korunma yollarına ilişkin bilgiler verilecek." diye konuştu.
 
Üniversite yönetiminin ayrıca 7 Ekim Çarşamba günü saat 14.00'te Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde öğrencilere yönelik deprem eğitimi konulu seminer vereceği bildirildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA