• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şimdi daha inançlıyız
28 Ekim 2009 Çarşamba 11:36

Şimdi daha inançlıyız

Cumhuriyetin kuruluşunun 86.yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Pankobirlik Genel Başkanı

Cumhuriyet’in kuruluşunun 86.yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Pankobirlik Genel Başkanı, Anadolu Birlik Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, “Cumhuriyetimizle elde ettiğimiz kazanımlardan güç alarak, geleceğe daha güvenle, daha inançla bakıyoruz” dedi.

“Türk Milleti; kendi haslet ve karakterine en uygun rejimin Cumhuriyet İdaresi olduğunu bildiği kadar, 86 yılda Cumhuriyetle elde ettiği kazanımların da farkındadır” diyen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk,” Ama bunlardan daha önemlisi Cumhuriyet’e ulaşılan süreçte Türk Milletinin istiklal ve bağımsızlığına, hür yaşama iradesine yönelen tehdit karşısında bila istisna doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle yurdun dört bir yanından herkesin ve herkesimin verdiği ortak mücadeledir. Ve o mücadelenin anıları millet hafızasında taze, isimli, isimsiz bütün şehitleri ortak kahramanımızdır. Cumhuriyetimiz de O kahramanların bizlere, bugünkü nesillere mirasıdır. Biz bu mirasa kıskançlıkla sahip çıkma konusunda kararlıyız” diye konuştu.

Konuk, kutlama mesajında şu görüşlere yer verdi;

“Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk’ün “fiili olarak gösterdiği kabiliyet ve kavrayış” neticesinde Türk milletine hasmane duygular besleyenleri yanıltarak ulaştığı Cumhuriyetle “Milletimiz kendisinde var olan vasıfları ve değeri çok daha kolaylıkla gösterebilecektir”  sözleriyle tanımladığı Cumhuriyetimizin 86. yıldönümünü kutluyorum.

Her fert ve her zümresinin kazanılmasında aynı fedakarlığı, aynı cesaret ve kararlılığı gösterdiği Cumhuriyetimiz bugün de karakteri bağımsızlık olan, hoşgörü ve kardeşlik duyguları ile birliğini tesis etmiş ve vatan topraklarına karşılıksız bir sevgi ile bağlı olan millet asliyetinin yüksek korumasındaki en kıymetli mirasımızdır.

Milletimizin bütünlüğüne, Cumhuriyetimizin geleceğine yönelik her tehdidin Türk milletinin çelikten iradesi karşısında dün olduğu gibi yarınlarda da bozguna uğrayacağını biliyoruz. Çünkü biz millet asliyetinin ta kendisi olan, toprağa sahip çıkarak, o toprağı vatan yapan ve topraktan ürettiği değerlerle Cumhuriyetimizin geleceğini ve istikbalimizi teminat altına alan Türk çiftçisinin hassasiyetinin en yakın şahidiyiz. Türk milletinin, Cumhuriyetimizin kuruluşunda gösterdiği fiili kabiliyet ve kavrayış bugün de Anadolu ve Rumeli’de dipdiri ve canlıdır. Milletimizle özdeşleşmiş o haslet ve vasıflar birliğimizin, bütünlüğümüzün ve Cumhuriyet İdaresinde aydınlık geleceğimizin de teminatıdır.

Bu anlayış ve kararlılıkla Cumhuriyetimizin ebediyen yaşamasına yönelik iman ve irademizi ifade eder, başta Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Cumhuriyetimize hizmeti geçen değerli büyüklerimiz ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygı ile anar, Cumhuriyetimizin 86. yılını kutlarım.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA