• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçukluda kurban yerleri belli oldu
11 Kasım 2009 Çarşamba 12:45

Selçukluda kurban yerleri belli oldu

Selçuklu ilçesinde kurban satış yerleri belirlenerek gerekli olan düzenleme ve hazırlıklar tamamlandı.

 

Selçuklu ilçesinde kurban satış yerleri belirlenerek gerekli olan düzenleme ve hazırlıklar tamamlandı. Selçuklu Kurban Hizmetleri Komisyonunca iki ayrı noktada kurban satış yeri belirlendi. Komisyon ayrıca Selçuklu ilçesinde bulunan tüm semt pazarlarında kurban kesiminin yapılabileceği kararı aldı.

Selçuklu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince iş makineleri ile kurban satış yerleri düzenlenerek kurban satıcılarının hizmetine sunuldu. İlçede trafiğin aksamaması ve vatandaşların rahat ortamda kurbanlık alış verişi yapmalarını sağlamak amacıyla iki bölgede kurban satış yeri belirlendi.

Buhara Mahallesinde Selçuklu Belediyesi Spor Salonu ve Kongre Merkezi arkasındaki duvarla çevrili alan.(Hobi bahçeleri bitişiği) ve Bosna Hersek Mahallesi Semt Pazarı yanında bulunan boş alanda kurban satışı yapılabilecek.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, kurban satış yerlerinin trafiği aksatmayacak şekilde kurulacağını söyledi. Kurban Bayramının belediyeler açısından farklılığının altını çizen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay; “Kurban Bayramı belediyeler açısından farklıdır ve çalışmalar buna göre yapılmaktadır. Kurban satış yerlerinin tespiti, hayvanların sağlığı, kesim yerleri, kesim yerlerinin temizliği ve kurban atıklarının sağlıklı bir şekilde toplanması şehir ve şehirde yaşayanların sağlığı için önemlidir. Kurban satışlarının rahat bir ortamda yapılması için 128 bin m² lik alanı düzenledik ve hemşerilerimizin hizmetine sunduk. Bu bölge 8-10 bin hayvan satışının yapılmasına uygun bir bölgedir. Hemşerilerimizin ihtiyacına cevap verebilecek bir satış yeri oluşturduk. Ayrıca emniyet, zabıta ve sağlık ekipleri de kurban satış yerinde gerekli önlemleri alarak kurban bayramına kadar satış yerlerinde hizmet verecek.

Belediye olarak, her türlü önlemi aldık ve çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Bayram tatili süresince de ekiplerimiz çalışacaklar.

Kurban Satış Yerlerimizin halkımızın ve satıcıların beğenisini toplayacağını umuyoruz. Aynı şekilde kesim yerlerinde de gerekli önlemleri aldık. Hemşerilerimizin bayramını en iyi şekilde geçirmesini sağlamak için tüm hazırlıklar tamamlanmıştır” dedi.

Selçuklu Kurban Hizmetleri Komisyonunca kararlaştırılan kurban satış ve kesim yerleri ise şöyle;

 

KURBAN SATIŞ YERLERİ

1- Buhara Mah. Selçuklu Belediyesi Spor Sarayı ve Kongre

Merkezi arkasındaki duvarla çevrili alan.(Hobi bahçeleri bitişiği)

2- Bosna Hersek Mahallesi Semt Pazarı Yanı

KURBAN KESİM YERLERİ

1- Dumlupınar Mah. Dumlupınar Semt Pazar Yeri

2- Şeyh Şamil Mah. Şeyh Şamil Pazar Yeri

3- Bosna Hersek Mah. Bosna Hersek Her İki Pazar Yeri

4- M. Akif Mah. Özalkent Semt Pazar Yeri

5- Işıklar Mah. Fatih Sultan Mehmet Semt Pazar Yeri

6- Nişantaş Mah. Seyit Onbaşı Semt Pazar Yeri

7- Akşemsettin Mah. Akşemsettin Semt Pazar Yeri

8- Yazır Semt Pazarı.

9- Sakarya Semt Pazarı

10- Aydınlıkevler Semt Pazarı

11- Sancak Semt Pazarı

12- Hocacihan Semt Pazarı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA