• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuklu Hedeflerini Aştı
22 Ocak 2009 Perşembe 14:59

Selçuklu Hedeflerini Aştı

2008 yılında gerçekleştirdiği kaliteli asfalt üretimi ve asfalt yol yapımı çalışmalarıyla hedeflerinin üstüne çıkan Selçuklu Belediyesi 199.211 m² sıcak asfalt serimi, 842.635,48 m² sathi kaplama yapt

Türkiye’nin en modern asfalt üretim tesislerinden birine sahip olan Selçuklu Belediyesi, daha önce belirlediği dönem hedeflerinin üstünde üretim ve asfalt, yol çalışmasını gerçekleştirdi. Laboratuar ortamında ve teknolojinin son yeniliklerinin kullanıldığı asfalt üretim tesislerinden, Selçuklu Belediyesi’nin yanı sıra diğer belediyeler ve özel sektör de yararlanıyor.

2008 yılında gerçekleştirdiği kaliteli asfalt üretimi ve asfalt yol yapımı çalışmalarıyla hedeflerinin üstüne çıkan Selçuklu Belediyesi199.211 m² sıcak asfalt serimi,842.635,48 m² sathi kaplama yaptı.

Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen, altyapı ve asfalt hizmetlerinde her mahallede farklı bir çalışma yaptıklarını, bu çalışmaların mahalle halkı ile yapılan istişareler doğrultusunda şekillendiğini ifade etti.

Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen, “Belediye olarak bütçemizin büyük bölümünü yatırımlara harcıyoruz. Hemşerilerimizin daha iyi bir şehirde yaşamaları ve günlük hayatlarını kolaylaştırmak için asfalt ve altyapıya önem veriyoruz. Asfaltta ve altyapıda yapılan hizmetin çokluğu kadar kaliteli olması da önemlidir. Selçuklu Belediyesi asfalt üretiminde sadece Konya’ya değil Türkiye’ye örnek olmuştur. Daha kaliteli ve daha çevreci asfaltı ekonomik fiyatlara üretiyoruz. Özellikle yeni yerleşim yerlerinde kullandığımız emülsiyonlu çift kat sathi kaplama, sıcak asfalta oranla 4/1 daha ekonomiktir. Bu asfaltın çevreye zararı da minimumdur” dedi.

 

Ayrıca Esen, çevreci asfalt üretimini bütün belediyelere tavsiye ederek, çevreyi korumak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA