• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sanatçılar Konyayı tanıdılar
19 Kasım 2012 Pazartesi 17:33

Sanatçılar Konya'yı tanıdılar

Konyanın merkez Selçuklu Belediyesi Şehrimi Tanıyorum etkinliği kapsamında Konyanın tarihi ve kültürel değerlerini tanıtmaya devam ediyor.
Konya’nın merkez Selçuklu Belediyesi “Şehrimi Tanıyorum” etkinliği kapsamında Konya’nın tarihi ve kültürel değerlerini tanıtmaya devam ediyor. Düzenlenen tanıtım gezisinin son konukları Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin düzenlediği Kısa-ca Film Festivali için Konya’da bulunan yönetmenler oldu.
Selçuklu Belediyesi üç yıl önce başlattığı şehrimi tanıyorum gezileriyle binlerce insanı şehrin tarihi ve kültürel değerleriyle buluşturdu. Konya’nın değerlerinin en güzel şekilde tanıtımının amaçlandığı etkinliğin son konukları, Kıca-ca Film Festivali ödül programı için Konya’ya gelen film ve belgesel yönetmenleri oldu. Aralarında daha önce Konya’ya gelmemiş ya da uzun süredir gelme fırsatı bulamayan yönetmenler, yoğun tempolarının yorgunluğunu Selçuklu Belediyesi’nin düzenlediği şehir turu ile attı. Misafirlere profesyonel gezi rehberi nezaretinde Mevlana Müzesi, Alaaddin Tepesi, Karatay Medresesi, İnceminare Müzesi, Meram ve son olarak Sille tanıtıldı. Konya’da farklı bir gün yaşayan konuklar, düzenlenen etkinlikle Konya hakkında daha fazla bilgi sahibi olurken şehri de daha yakından tanıma fırsatı buldu.
Konya’da farklı ve hoş bir gün geçirdiklerini belirten yönetmenler, “Selçuklulara başkentlik yapmış olan önemli bir medeniyeti daha yakından tanıdık. Mevlana Hazretleri’nin tüm dünyaya yayılan sevgi ve hoşgörü iklimini teneffüs ettik. Gösterilen yoğun ilgiden dolayı Selçuklu Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.
Şehrimi tanıyorum programına; Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Suat Anar, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Suat Gezgin’in yanı sıra; ünlü yönetmen Yılmaz Atadeniz, sinemanın ünlü simalarından Ahmet Kural, Caner Erzincan, Aydın Bağardı, Zeynep Çamcı, Mustafa Uzunyılmaz ve Sema Öztürk gibi isimler de katıldı.
Etkinliğe katılan misafirler gezinin sonunda hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA