• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Oynanan oyunu birlikte bozacağız
22 Ağustos 2012 Çarşamba 14:11

'Oynanan oyunu birlikte bozacağız'

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Meram Belediyesi bayram sonrası mesaiye başladı.

Belediye çalışanlarıyla bayramlaşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ramazan ayı ve bayramdaki coşkuya gölge düşüren terör olaylarını kınadı. Şehitlerin milleti derinden yaraladığını vurgulayan Başkan Akyürek, “Milletimiz üzerinde oynanan oyunlar elbette boşa çıkacaktır. Milletimiz 900 yıldır bu toprakların vatan olması için hep şehit vermiştir; canını, malını vermiştir. Aynı fedakarlık duygusu bugün de devam etmektedir” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ramazan Bayramı dönüşü ilk mesai gününde Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ Genel Müdürlüğü çalışanları ile bayramlaştı.

Sabah saatlerinde ilk olarak KOSKİ Selçuklu Altyapı Tesisleri’nde KOSKİ çalışanları ile bayramlaşan Başkan Akyürek, daha sonra Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı Tesisleri, Büyükşehir Belediyesi Tatlıcak Tesisleri ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda çalışanlarla bayramlaştı.

MİLLETİMİZ ÜZERİNDE OYNANAN OYUNLAR BOŞA ÇIKACAKTIR

Ramazan ayı ve bayramdaki coşkuya terör olaylarının gölge düşürdüğünü dile getiren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Allah şehitlerimize rahmet etsin. Aziz milletimizin başı sağ olsun. Bayramda ve mübarek günlerde devam eden terör olayları ve şehitlerimizin olması gerçekten milletimizi derinden yaraladı. Bu cinayetleri ve milletimize yapılan suikastleri şiddetle kınarken ibretle de izliyoruz. Milletimiz üzerinde oynanan oyunlar elbette boşa çıkacaktır. Milletimiz 900 yıldır bu toprakların vatan olması için hep şehit vermiştir; canını, malını vermiştir. Aynı fedakarlık duygusu bugün de devam etmektedir” dedi.

BAYRAMDA ÇALIŞAN EKİPLERE TEŞEKKÜR

Belediye hizmetlerinin Ramazan ayında ve bayramda da devam ettiğini kaydeden Başkan Akyürek, Bayram süresince 500’e yakın belediye çalışanının nöbette kaldığını, herkesin rahatı için çalışmaya devam ettiğini vurgulayan Başkan Akyürek, Konya halkı adına bayramda çalışan ekiplere teşekkür etti.

Konya belediyelerinin Konya’nın en büyük hizmet üreten kuruluşları, en büyük işletmeleri konumunda olduğunu belirten Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “Yatırımların büyük bir bölümünü, en önemlilerini üstlenmiş durumdayız. 50 yılda, 100 yılda yapılabilecek birçok yatırıma imza attık. Atıksu Arıtma Tesisi’nden Mevlana Kültür Merkezi’ne, kadın sığınma evlerinden mesleki eğitim merkezlerine, Balık Hali’nden Bilim Merkezi’ne, stadyumdan spor salonlarına, asfalt ve yol yatırımlarından kentsel dönüşümlerine, tarihi Konya çarşısı restorasyonundan Kültürpark, Kent Meydanı, Türbeönü Meydanı düzenlemelerine kadar şehrimize damga vuran birçok yatırım uhdemizde. Bunların gerçekleşmesi için canla başla çalışıyoruz. Bu anıtsal eserlerin, şehrimizin 2023 vizyonunu oluşturan yatırımların tamamlanması sürecindeyiz. En önemlilerini tamamlama aşamasına getirmiş durumdayız.”

Hizmetlerde emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Akyürek, yapılan işin Mevlana şehrine, Selçuklu başkentine hizmet olduğunu, vatanı emanet eden ecdadın mirasına layık olma çalışması olduğunu da sözlerine ekledi.

MERAM BAYRAMLAŞARAK MESAİYE BAŞLADI
 
Meram Belediyesi çalışanları bayram tatili sonrası ilk mesaiye bayramlaşma töreniyle başladı. Terörü lanetleyen Başkan Kalaycı, "Ülkemizin üzerinde oynanmak istenen oyunlara karşı dik durmalı, birlik ve beraberliğimizi bozmamalıyız" dedi.
Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, sabah 07.30’da Belediyenin Arif Bilge Tesisleri’nde işçilerle bir araya geldi. Buradaki bayramlaşma törenine başkan yardımcıları, muhtarlar, daire müdürleri ve işçiler katıldı.
Bayram tatilinde ve Ramazan ayındaki özverili çalışmalarından dolayı belediye çalışanlarına teşekkür eden Başkan Kalaycı, “Meram'a hizmet eden tüm mesai arkadaşlarımız bizlerin yüzünü ağarttı. Omuz omuza vererek, birlik ve beraberlik içerisinde çok daha güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz.” dedi. Kalaycı, bayram tatilindeki hain terör eylemiyle ilgili olarak da şunları söyledi: "Ülkemizde bin yıldır nasıl birlik ve beraberlik içinde yaşadıysak bundan sonra da yaşamaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde hain planları yok edeceğiz."
Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Duran, kısa bir konuşma yaparak belediye çalışanlarının bayramını tebrik etti.
Konuşmalardan sonra Başkan Kalaycı, başkan yardımcıları, muhtarlar ve daire müdürleri Arif Bilge Tesisleri'ndeki çalışanlarla tek tek bayramlaştılar.   
Başkan Kalaycı, Arif Bilge Tesisleri’nden sonra Belediye Meclis Salonu'nda hizmet binasındaki çalışanların bayramlarını kutladı. Buradaki konuşmasında da terörü lanetleyen Kalaycı, "Ülkemizin üzerinde oynanmak istenen oyunlara karşı dik durmalıyız. Düşüncesi, etnik unsuru ne olursa olsun ülkemizdeki tüm insanlar olarak  birlik ve beraberlik içinde yaşamaya devam edeceğiz. Terörün her türlüsünü lanetliyoruz" diye konuştu.
Yapılan hizmetlerle Meram'ın artık sınırları aştığını vurgulayan Başkan Kalaycı, "Kabuğumuza da işin doğrusu sığmıyoruz. Fikir üreterek, proje üreterek, hizmet üreterek Meram'ın ismini herkesin gönlüne kazımaya devam edeceğiz." dedi.
Başkan Kalaycı, belediyede çalışan tüm personelle de tek tek tokalaşarak bayramlarını tebrik etti.
 
'KONYA'NIN YARISINA HİZMET EDİYORUZ'
 

“Selçuklu’ yu Konya’nın en büyük ilçesi diye tarif ediyorduk ama bu tarif artık bizi tanımlamıyor, biz  Konya’ nın yarısıyız ve Türkiye’nin en büyük 17. İlçesiyiz” diyen Başkan Altay, “Selçuklu Belediyesi olarak hizmet alanımız çok geniş ve bizim kadar büyük bir alana hizmet eden başka bir belediye yok.”dedi. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay belediye personeli ile bayramlaştı. Sabah erken saatlerde Temizlik İşleri ve Fen İşleri personeli ile bayramlaşan Başkan Altay, daha sonra sosyal tesislerde memur personelle bayramlaştı. Başkan Yardımcıları ve Daire Müdürlerinin de hazır bulunduğu bayramlaşma programında konuşan Başkan Altay, başarılı ve özverili çalışmaları nedeniyle personele teşekkür ederek, tüm çalışanların ve ailelerinin bayramını kutladı. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Ülke olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz günleri yaşıyoruz. Bayram mesajımızda şehit haberlerinin olmadığı bir bayram dilemiştik fakat özellikle Gaziantep’te yaşanan saldırı hepimizi hüzünlendirdi. Ardından Şırnak’tan gelen şehit haberleri ile üzüntümüz bir kat daha arttı .Bizler bu acıların bir an önce bitmesini temenni ediyor ve dua ediyoruz.”dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA