• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Milli parklarda doğa ile iç içe eğitim
15 Eylül 2012 Cumartesi 16:20

Milli parklarda doğa ile iç içe eğitim

Süleyman Demirel Üniversitesi'nin (SDÜ), TÜBİTAK desteğiyle yürüttüğü "Kızıldağ Milli Parkı'nda Doğa Eğitimi" projesi kapsamında düzenlenen doğa eğitiminin katılımcıları...
Süleyman Demirel Üniversitesi'nin (SDÜ), TÜBİTAK desteğiyle yürüttüğü "Kızıldağ Milli Parkı'nda Doğa Eğitimi" projesi kapsamında düzenlenen doğa eğitiminin katılımcıları Beyşehir Gölü Milli Parkı'nda biraraya geldi.
7 gün süreli eğitimin 5'inci gününde Beyşehir'in tarihi Eşrefoğlu Camisi'ni ziyaret eden katılımcılar, SDÜ Orman Fakültesi, Gölcük Tabiat Parkı, Kızıldağ Milli Parkı, Dedegöl Dağı, Pınargözü Mağarası, Kubadabad Sarayı, Eflatunpınar Hitit Kutsal Anıtı ve Havuzu, Köşk Kaplıcaları ve Beyşehir Gölü Milli Parkı'nı da içeren mekan ve noktalarda eğitim faaliyeti yürütüyor. Proje Yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Yasin Ünal, Beyşehir'de gazetecilere yaptığı açıklamada, TÜBİTAK destekli ücretsiz doğa eğitimine Türkiye'nin değişik illerinden gelen öğretmenler, öğretmen adayları, lisans ve lisans üstü öğrenciler ile kamu personellerinden oluşan 26 kişilik bir grubun iştirak ettiğini söyledi. Proje kapsamında katılımcılara Isparta'daki korunan alanlar, Kızıldağ ve Beyşehir Gölü Milli Parklarında doğa ile iç içe eğitimler verdiklerini anlatan Ünal, grup içerisinde Orman Fakültesi'nden öğrencilerin de olduğunu belirtti. Katılımcılara tarihi Eşrefoğlu Camisi ziyaretinde, Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yaşar Erdemir tarafından mekan ve tarihçesi hakkında bilgiler verildi. Katılımcılar da doğa ile iç içe mekanlarda yürütülen eğitim faaliyetlerinden çok memnun olduklarını belirterek, proje ekibine teşekkür etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA