• Konya28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mavi bayrak Mahide Koşukçuya!
12 Mart 2009 Perşembe 15:10

Mavi bayrak Mahide Koşukçu'ya!

Su Timleri Projesi çerçevesinde su tasarrufu sağlayan okullara Mavi Bayrak veriliyor.
Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü Su Timleri Projesi çerçevesinde su tasarrufu sağlayan okullara Mavi Bayrak veriliyor.
 
 Proje çerçevesinde okullarında su tasarrufu sağlayan Meram Ali Yaman ve Karatay Mahide Koşukçu İlköğretim Okulları’na düzenlenen törenlerle Mavi Bayrak verildi.
  
Programlara katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı
Tahir Akyürek, küresel ısınmanın konuşulduğu günümüzde okullarda yapılan su tasarrufunun önemine dikkat çekerek, bunun hem Türkiye’ye hem de dünyaya örnek olduğunu söyledi.
 
 Konya’daki okullarda uygulanan tasarruf ilkelerinin ülke genelinde uygulanmasıyla ülkenin imkanlarının 3’te bir oranında artacağını kaydeden Başkan Akyürek, “Okullardaki bu tasarruf uygulamalarına biz de okullarda suyu ucuzlatarak karşılık verdik. Geçtiğimiz yıla kadar 3,33 TL olan suyun metreküpünü 1,46 TL’ye düşürdük. 2007 yılında okullarda 600 bin ton olan su tüketimi 2008 yılında 470 bin tona düştü. Bu tasarruftan dolayı tüm okullarımızı tebrik ediyorum” dedi.
 
 Okullarda düzenlenen törenlerle; Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdülkadir Işık, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun ve Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Üstünel, Meram Ali Yaman İlköğretim Okulu Müdürü Hasan Yakarer’e Mavi Bayrağı teslim ederek Su Timi’ndeki öğrencilere teşekkür belgelerini verdiler.
 
 Karatay Mahide Koşukçu İlköğretim Okulu’nun Mavi Bayrağı’nı ise Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun ve Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Ergun Okul Müdürü Gürcan Öztürk’e takdim ettiler.

 

 

 

 

YORUMLAR
2007 de
veysel yağar
gürcan hocam benimm zaman da 2007 de su az kulanıyordu çok hiç kimse kulamıyordu hadime amcaya sor
78.160.243.193
"Yağdır Mevlam Su"
Kadir ALTINOK
Suyun altından kıymetli olduğu bu günlerde; suyu tasarruflu kullanan öğrencilerimizi , onlara bu bilinci veren değerli öğretmen arkadaşlarımı ve idarecilerimizi tebrik ederim. Tüm okullarında aynı duyarlılığı göstermesini temenni ediyorum.
85.110.30.25
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA