• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyanın Seçim Zaferi
29 Ocak 2009 Perşembe 16:13

Konya'nın Seçim Zaferi

Basın İlan Kurumu'nda Anadolu Gazete Sahipleri Temsilciliği seçimlerini Konya'dan Merhaba Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Arslan kazandı.

Basın İlan Kurumu'nda Anadolu Gazete Sahipleri Temsilciliği seçimlerini Konya'dan Merhaba Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Arslan kazandı.

 

Basın İlan Kurumu'nda Türkiye genelindeki tüm yerel gazeteleri temsil edecek olan Anadolu Gazeteleri Sahipleri Temsilciliği seçimi Ankara'da Vakıfbank Genel Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşti. Türkiye genelinde yayın hayatını sürdüren yerel gazetelerin sahiplerinin ve vekillerinin katıldığı seçimlerde Divan Başkanlığını Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Nazmi Bilgin, Divan Katipliklerini ise Memleket Gazetesi sahibi Adem Alemdar ile Cengizhan Erdem üstlendi. Seçimde mevcut temsilci Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim ile yarışan Merhaba Gazetesi ve Konya Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Arslan 167 oy alarak, gazete sahipleri ve vekillerinin desteğiyle önümüzdeki 2 yıl için Basın İlan Kurumu nezdinde "Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi" olarak göreve layık görüldü. Önceki dönemde görev yapan ve bu dönem için de yarışan Mehmet Ali Dim ise seçimde 161 oy aldı.

 

Seçimde Divan Başkanlığını üstlenen Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Nazmi Bilgin de, seçimin ardından yaptığı konuşmada, “Bu seçimde kaybeden yoktur. Bu seçimleri Anadolu basını kazanmıştır” dedi. Bilgin, Mustafa Arslan'ın başarılı olacağına inandığını belirtti.

 

ANADOLU BASINININ GÜÇLENMESİ İÇİN ELBİRLİĞİYLE ÇALIŞACAĞIZ

 

Anadolu Gazete Sahipleri Temsilciliği'ni kazanan Mustafa Arslan, seçime katılan 328 yerel gazetenin temsilcisine teşekkür ederken, “Bu görevi şimdiye kadar yürüten tüm meslektaşlarımı yürekten kutluyorum. Kendileri bugüne kadar gerçekten zor şartlar altında bu görevi ifa ettiler. Şimdi bu önemli ve sorumluluk isteyen görev bizlere tevdi edildi. Bundan sonra da ayırım yapmadan tüm yerel gazetelerimiz ile diyalog içerisinde olacak ve sorunlarımıza çözüm arayacağız. Anadolu basınının güçlenmesi için elbirliği ile çalışacağız. Arkadaşlarımızın hepsinin görüşlerine açık ve diyalog içerisinde bir süreç geçireceğimize inanıyorum” dedi. Arslan, gazetecilik mesleğinin her türlü zorluğunu yaşadığını kaydederek, şunları söyledi: “Bu mesleğin çilesini, matbaanın mürekkebini, kurşunun kokusunu hissederek, bütün aşamaları yaşayarak bugünlere geldik. Anadolu'dan gazetelerin, televizyonların ve radyoların çıkarılması ve yerel basının ortadan kaldırılması halinde yerel demokrasi ve yerel basının yarına doğru ilerlemesi adına geriye hiçbir şey kalmaz. Ulusal ve uluslararası sermaye ve politik değerlendirmelerin etkisi altında olan bir yaygın basın karşısında kardelen çiçekleri gibi yerel gazetelerimiz var. Olağanüstü zor şartlar altında çalışan, kadrolarını doldurmaya çalışan, kağıt fiyatlarıyla uğraşan, yerel baskılarla uğraşan basın mensuplarıyız.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Spor Gereçleri ve Kullanım Şekilleri
  • Konyaspor uzatmalarda güldü!
  • Konya’da yarın elektrik olmayacak mahalleler (8 Şubat 2024)
  • Alev Alatlı hayatını kaybetti
  • Rizespor-Konyaspor, Deplasman kabusu bitsin!
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA