• Konya-3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kalbi düzeldi ama içi hala yanıyor
18 Ağustos 2009 Salı 12:19

Kalbi düzeldi ama içi hala yanıyor

Çocukları ve eşi tarafından kaderine terk edilen, kalp hastası ve maddi hiçbir geliri olmadığı için Konyada bir vakıf tarafından bakımları üstlenilen Kemal Tok, ikinci baharını yaşıyor
Çocukları ve eşi tarafından kaderine terk edilen, kalp hastası ve maddi hiçbir geliri olmadığı için Konya’da bir vakıf tarafından bakımları üstlenilen Kemal Tok, Özel Konya Farabi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Klinik Şefi Doç. Dr. Ufuk Özergin’in gerçekleştirdiği ameliyatla ikinci baharını yaşıyor.
Yıllarca farklı iş yerlerinde aşçılık yaparak, 3’ü erkek 5 evladını emek emek yetiştirdiğini, ancak eşinin 10 yıl önce çocuklarını da alarak evi terk ettiğini yaralı yüreği ile anlatan Kemal Tok (56), “Çocukluğumdan bu yana hep yokluk çektim. Genç yaşımda eski eşimle hayatımı birleştirdim. Çok az para kazanıyordum. Ancak ne eşimin, ne de evlatlarımın kursağından haram lokma geçirmedim. Bir gün eşim, yoksulluğun canına tak ettiğini ve beni terk edeceğini söyledi. Her şeyin zamanla düzeleceğini, lüks bir hayat yaşatamasam da düzgün ve dürüst bir hayat süreceğimizi vaat ettim. Kendisini ikna edemedim. Çocuklarımı da alarak evimizi terk etti” diye konuştu.
 Eşinin ve çocuklarının kendisini terk ettikten sonra düzeninin tamamen bozulduğunu belirten Tok, “O kötü günden sonra ne eşimi ne de çocuklarımı görebildim. Çocuklarım evlenmiş, evlat sahibi olmuşlar yanlarında olamadım. Onlarla ilgili haberleri hep başkalarından aldım. Torunlarımı kucağıma almak, onların yanaklarından öpmek bana nasip olmadı. Üzüntü içimi yedi bitirdi. Sonucunda kalp hastası oldum. Çalışamadım, para kazanamadım. Cemiyeti Hayriye Vakfı bana sahip çıktı. Onların tahsis ettiği evde yaşıyor, getirdiği yiyeceklerle hayatımı devam ettiriyorum” şeklinde konuştu.   
 “Kalbim düzeldi ama içimdeki yangın sönmedi” diyen Kemal Tok, “Kalp rahatsızlığım son zamanlarda ciddi mana da bana acı veriyordu. Farabi Hastanesi’ne kaldırıldım. Ameliyatım son derece rahat geçti. Şimdi kendimi çok daha iyi hissediyorum. Eski sağlığıma kavuşup, yeniden çalışmak, birbirinden leziz yemekler pişirmek istiyorum” dedi. insanın en temel hakkının yaşam hakkı olduğunu vurgulayan Özel Konya Farabi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Klinik Şefi Doç. Dr. Ufuk Özergin, “Kemal amca hastanemize geldiği zaman 3 kalp damarı tıkalıydı. Yaptığımız ameliyatla kalbine giden damarları onardık. Şimdi sağlığı gayet iyi durumda, birkaç gün sonra evine taburcu edeceğiz” diye konuştu.
 Hastanelerinde her türlü açık kalp, koroner by-pass, kalp kapak replasmanlarının büyük bir başarıyla uygulandığını belirten Kurucu Başhekim Prof. Dr. Cevat Özpınar, “Kemal amcamızın geçirdiği ameliyatlar ve yoğun bakım ünitemiz hiçbir teknolojik donanım eksik olmadığı gibi,  bilakis hastanemiz kalp cihazları, yoğun bakım ve ameliyathanelerimiz son teknoloji ile donatılmıştır. Artık Konya dışına açık kalp ameliyatları veya anjio-balon girişimleri için gidilmesinin hiçbir anlamı yoktur” şeklinde ifade etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA