• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kadınlar dünyaya daha duyarlı
18 Kasım 2009 Çarşamba 16:07

Kadınlar dünyaya daha duyarlı

BM Nüfus Fonu tarafından hazırlanan rapora göre , kadınlar, çevreye erkeklerden daha duyarlılar ve daha az kirletiyorlar.
Kadınlar, çevrenin korunmasında erkeklerden daha duyarlı. Bu konuda hazırlanan rapora göre, sanayileşmiş ülkelerde kadınlar çevre dostu ürünleri erkeklerden daha fazla kullanıyor ve atıkların geri dönüşümü konusunda da daha duyarlılar.

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu tarafından hazırlanan, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü'nün yaptığı araştırmaya dayandırılan rapor dikkat çekici.

Raporda kadın ve erkeklerin çevrenin korunmasına yaklaşımı karşılaştırılıyor. "Kadınlar, Nüfus ve İklim" adlı raporda, sanayileşmiş bir ülke olan Amerika Birleşik Devletleri'nde kadınların çevre dostu ürünleri erkeklerden daha fazla satın aldığı örneği veriliyor.

Avustralya'nın Sydney kentinde yapılan bir araştırma da kadınların iklim değişikliğinin farklı etkilerine karşı erkeklerden daha duyarlı olduğunu ortaya koyuyor.

Hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde erkeklerin kadınlara kıyasla daha fazla otomobil kullandığı ve uçak seyahati yaptığı belirtiliyor.

Ancak bunun çevre bilincinden çok, maddi imkan ve sosyal statü farklılığından kaynaklandığının altı çiziliyor.
 
trt
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA