• Konya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hemşirelerden Çocuk Hastalara Anlamlı Yardım
26 Şubat 2009 Perşembe 15:40

Hemşirelerden Çocuk Hastalara Anlamlı Yardım

Tıp Fakültesi klinik hemşireleri hastane personelinden topladığı yardımlarla aldıkları 5 adet 37 ekran televizyonu, çocuk hastaların odalarına armağan etti.

Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Cerrahi Kliniği, hemşirelere yönelik ‘Trekeal Aspirasyon’ konulu hizmet içi eğitim semineri düzenledi. Seminer sonunda, klinik hemşirelerinin topladığı yardımlarla alınan 5 adet 37 ekran televizyon, çocuk hastaların odalarına armağan edildi.

Eyyüp Kalaycı Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere Meram Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Özkağnıcı, Başhekim Doç. Dr. Alper Yosunkaya, Başmüdür Uzm. Selim Karadaş, Müdür Kubilay Özer ile hemşireler katıldı. Göğüs Cerrahi Yoğun Bakım Yüksek Hemşiresi Sibel Meler’in sunumu katılımcı hemşireler tarafından ilgiyle izlendi. Sunumun ardından soru-cevap bölümü gerçekleştirildi.

Seminerde söz alan Başhekim Doç. Dr. Alper Yosunkaya, hastane idaresi olarak hizmet içi eğitime ayrı bir önem verdiklerini, bunun karşılığını da kaliteli hizmet olarak aldıklarını söyledi.

Doç. Dr. Yosunkaya, “Hemşirelerimiz başta olmak üzere tüm personelimizin eğitimin seviyesini yükselterek, kendilerini daha da geliştirmesini istiyoruz. Hemşirelerimizi hiçbir zaman yardımcı sağlık personeli olarak görmediğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum. Onları meslektaşımız olarak görüyor, hepsinin doktora yaparak yükselmesini istiyoruz. Buna yönelik olarak elimizden gelen tüm desteği sağlamaya çalışıyoruz. Bugünkü etkinliği gerçekleştiren Göğüs Cerrahi Kliniği hemşirelerine de rekabeti arttırarak, kalite çıtasını bir adım daha yukarı taşıdıkları için özellikle teşekkür ediyorum” dedi.

Seminerin tamamlanmasının ardından Göğüs Cerrahi Kliniği öğretim üyeleri ve hemşireleri, protokol üyelerine üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu birer tabak hediye etti.
 
Bunun yanısıra klinik hemşireleri hastane personelinden topladığı yardımlarla aldıkları 5 adet 37 ekran televizyonu, çocuk hastaların odalarına armağan etti.

 

 

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA