• Konya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hayvanlara özel sistem
04 Kasım 2012 Pazar 12:00

Hayvanlara özel sistem

Konyanın tek hayvanat bahçesi olma özelliğini taşıyan Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesinde kış hazırlıklarına başlandı.

Konya’nın tek hayvanat bahçesi olma özelliğini taşıyan Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde kış hazırlıklarına başlandı. Özellikle öğrenci ve çocukların sıkça ziyaret ettiği 37.000 m² alana sahip olan hayvanat bahçesinde 73 türde yaklaşık 520 hayvan barınıyor. Yapılan kış hazırlıkları çerçevesinde hayvanların doğal yaşamlarındaki barınma koşulları göz önünde bulundurularak iklim ve hava ile uyumlu ısıtma sistemleri ile hayvanların soğuktan korunmaları sağlanıyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte Karatay Belediyesi bünyesinde bulunan hayvanat bahçesindeki hazırlıkların hız kazandığını ifade ederek, Hayvanların kışın soğuktan etkilenmemeleri ve korunmaları amacıyla başlatılan hazırlıklar çerçevesinde, hayvanların barındığı kapalı alanlara iklim ve hava ile uyumlu ısıtma sistemlerin kurulduğunu söyledi. Yapılan hazırlıkların kısa sürede tamamlanacağı beliren Hançerli, iklimlendirme sisteminde hayvanların sağlığı için en ince ayrıntının bile düşünüldüğünü kaydetti. Yazın sıcaktan bunalan bazı hayvanların su ile serinletildiğini ifade eden Başkan Hançerli, kışında hayvanlarımızın doğal barınma ortamlarının düşünülerek ısıtma sistemleri oluşturulduğunu belirtti. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Havaların soğumasıyla birlikte 16 kafese ayrı ayrı ısıtma sistemi kurulduğunu kaydettiği açıklamasında; “Isıtma işlemi hayvanların yapısı düşünülerek ayarlanmaktadır. Bazı hayvanlar çok fazla sıcağa ihtiyaç duyarken bazı hayvanlar ise serin ortamda barınıyor. İklimlendirme, hayvanların bu tür özellikleri de göz önüne alınarak yapılmaktadır “ dedi. 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Bigo Yayıncı Başvurusu
  • Bakan Kurum: Konya'daki yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirecek
  • Eğiste Hadimi Viyadüğü bugün açılıyor
  • Kağnıcı: "Model şehir Konya’nın ulaşımı güçlendirilmeli"
  • Makine ihracatında rekor
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA