• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ergenekon Doğan Grubuna da sıçradı
13 Nisan 2009 Pazartesi 16:23

Ergenekon Doğan Grubu'na da sıçradı

İşte Doğan Grubu'nda gözaltına alınan kişi...
Doğan Gazetecilik A.Ş İcra Kurulu üyesi ve Pazarlama, Satış, İş Geliştirme Grup Başkanı Tijen Mergen ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında gözaltına alındı.
Mergen, Fatih Kamu Sağlığı Merkezi'nde yapılan sağlık kontrolünün ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

ÜST DÜZEY YÖNETİCİ...

Mergen, Doğan Gazeteciliğin "6 icra kurulu" üyesinden birisi ve adı Doğan Gazetecilik A.Ş.'nin web sitesinde "halen görevi başında olan üst düzey yönetici" olarak geçiyor.
Doğan Gazetecilik A.Ş İcra Kurulu'nda; Faik Açıkalın (İcra Kurulu Başkanı), Sedat Ergin (Üye-milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni), Bilen Böke (Mali İşler Gurup Başkanı), Viktoria Habif (Reklam Grup Başkanı), Münir Cankurtaran (Kurumsal İletişim Direktörü), Tijen Mergen (Pazarlama Satış İş Geliştirme Kurul Başkanı) isimleri bulunuyor.
 
TİJEN MERGEN KİMDİR?

Ergenekon operasyonlarının 12. dalgasında gözalıtan alınan Tijen Mergen'in "Doğan Gazetecilik Kurumsal" sitesinde yer alan özgeçmiş bilgileri şöyle: "1959 doğumlu Tijen Mergen, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden Yüksek Lisans derecesiyle mezun olmuştur. Çalışma hayatına 1982 yılında Apple Bilgisayar’da Satış Temsilcisi olarak adım atan Mergen, 13 yıl boyunca NCR Türkiye’de Satış Müdürlüğü ve NCR Orta ve Doğu Avrupa Bölgelerinde çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerini üstlenmiştir. NCR’da daha çalışmaya başladığı ilk yıllardaki başarısıyla “Yılın Satış Uzmanı” olarak seçilmiş, devamında NCR Şirketleri arasında “En Yüksek Kota” sahibi olarak Yönetim Kurulu Başkanı tarafından ödüllendirilmiştir. NCR’da 1994-1998 yılları arasında 27 ülkenin dahil olduğu Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’nde Finans Sektörü Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Daha sonra Bilkom Bilişim Hizmetleri A.Ş.’de Genel Müdür olarak hizmet vermiş olan Mergen; burada farkındalık üzerine geliştirdiği ve “iCan” adını verdiği projesi ile %49 pazar bilinci sağlayarak; Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği’nden (IPRA) ödül kazanmıştır. Mergen, Bilkom Bilgisayar ve Eğitim Hizmetleri A.Ş.’nin Komili Holding’den Koç Holding’e devri sürecinde de aktif rol almış ve sürecin başarı ile tamamlanmasını sağlamıştır. 2003’ten beri Doğan Gazetecilik bünyesinde Pazarlama ve İş Geliştirme Grup Başkanı ve Milliyet Gazetesi İcra Kurulu Üyesi olarak profesyonel çalışmalarına devam etmekte olan Tijen Mergen, 2000 yılında Dünya Gazetesi tarafından verilen “Yılın Profesyonel İş Kadını” ödülünü almıştır."

YORUMLAR
devamı gelecektir.
Nuh Dede İNAL
yeni dalgalarla birlikte devamı gelecektir.
88.228.111.38
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA