• Konya-2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğana En Baba Güvence!
27 Şubat 2009 Cuma 09:54

Doğan'a En Baba Güvence!

Maliye'nin vergi kaçaklığı dolayısıyla 826 mliyon TL ceza verdiği Aydın Doğan'a, eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in sözleri böyle moral oldu!
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Aydın Doğan'a, 'Merak etme birşey olmaz' dedi. Demirel'in, bu sözünün Maliye'nin vergi kaçaklığı dolayısıyla Doğan'a verdiği 826 milyon TL ceza ile ilgili olup olmadığı merak ediliyor.

Maliye'nin vergi kaçaklığı dolayısıyla 826 mliyon TL ceza verdiği Aydın Doğan'a, eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, “Merak etme birşey olmaz' dedi. Demirel'in, bu sözleri söz konusu ceza ile igili söyleyip söylemediği merak ediliyor.

Koç Vakfı tarafından bu yılki Vehbi Koç ödülü Türkan Saylan'a verildi. Ödül İş Kuleleri'nde düzenlenen geniş katılımlı toplantı ile verildi.

KOÇ'UN SÜNNET HEDİYESİ MERKEP

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel de ödül törenine katıldı. Demirel, Rahmi Koç'un ülkenin en önemli sanayicileri arasında yer aldığını ifade etti.

Demirel “Rahmi Koç'a babası sünnet hediyesi olarak merkep almış. O Rahmi Koç bir dükkanda temizlikçi olarak başladığı ticaret hayatına Türkiye'nin en önemli sanayicisi olarak geçti' diye konuştu. Ödül sonrası yemeğe geçildi. Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan Demirel'in tam karşısında sandalyede yerini aldı. Masada Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP İstanbul Milletvekili ve Demirel'in damadı İlhan Kesici gibi isimler yeraldı.

KARDEŞ DEMİREL YAN MASADA

Yan masada ise TMSF'nin Egebank'tan doğan borçların tahsil edildiği kardeş Şevket Demirel yer aldı. Kardeş Demirel Marmara Grubu Vakfı Başkanı Akkan Suver ile koyu bir sohbet etti. Şevket Demirel'in kızı Neslihan Demirel'de yan masada yerini alırken Aydın Doğan kızı TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ'ı da bu masada oturmasını istedi. Fakat Yalçındağ Demirellerin olduğu masaya oturmayayı tercih etti.

MERAK ETME BİRŞEY OLMAZ

Yemek sonrası eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in masadan kalkması ile tüm masadaki davetliler ayağa kalktı. Demirel çıkışa doğru ilerlerken ani bir manevra ile Aydın Doğan'a yaklaşarak, kulağına 'Merak etme birşey olmaz' dediği duyuldu. Doğan, Demirel'in bu sözlerine kahkaha atarak karşılık verdi. Doğan ile Demirel'in samimi konuşması diğer davetlilerin gözünden kaçmadı. Demirel'il bu sözleri, Maliye'nin vergi kaçaklığı dolayısıyla Doğan'a verdiği 826 mliyon TL ceza ile ilgili olup olmadığı merak ediliyor.

Milliyet'in arşivi Maliye'yi doğruluyor

Doğan TV Holding'in satışında usulsüzlük gerçekleştirildiği gerekçesiyle 826 milyar liralık cezaya çarptırılan Doğan Yayın Holding ile ilgili her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Doğan Grubu'nun "Satış 2 Ocak 2007 tarihinde gerçekleşti" açıklamasına rağmen grubun önemli gazetesi Milliyet'te 26 Kasım 2006 tarihinde yayınlanan haber kafaları karıştırdı.

SATIŞI 2006'DA

Söz konusu tarihli Milliyet gazetesinde yer "Geçen hafta Axel Springer ile Doğan TV Grubu'nda ortaklığa giden Doğan Yayın Holding, Almanya'da toplam beş televizyon kanalına sahip ProSiebenSat.1 Medya AG'nin ihalesine girme kararı aldı" ifadeleri yer aldı. Haberde Doğan TV Holding hisselerinin 26 Kasım 2006 tarihinden bir hafta önce satışının gerçekleştiği belirtilirken, Milliyet arşivlerindeki bu haber Doğan Holding CFO'su Soner Gedik'in "anlaşmazlık gün kavramından kaynaklanıyor. Biz satışı 2007 yılında bitirdik" sözlerini de yalanlamış oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA