• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Derin güçler mi korudu?
19 Eylül 2009 Cumartesi 11:00

Derin güçler mi korudu?

Cinayet anı ile alakalı olarak dehşet iddialar ortalıkta gezerken, Cem Garipoğlunun teslim edilme şekli de akılları iyice karıştırdı.
Cinayet anı ile alakalı olarak dehşet iddialar ortalıkta gezerken, Cem Garipoğlu’nun teslim edilme şekli de akılları iyice karıştırdı.

Dün bir açıklama yapan İstanbul Valisi Muammer Güler’in; “Cem önemli bir yardım almış” demesi, daha önce ortaya atılan; “Cem’i MOSSAD koruyor” iddiasını yeniden akıllara getirdi. Vakit’e konuşan Münevver Karabulut’un dedesi Mehmet Karabulut da, katil Garipoğlu’nun sadece ailesi tarafından değil, derin güçler tarafından da kollandığını söyledi.

İstanbul Etiler'de 3 Mart tarihinde, kesik başı bir gitar çantasının vücudu ise bir bavulun içinde, çöp konteynırında bulunan 18 yaşındaki Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu, 197 gün sonra ortaya çıktı ama sır perdesi bir türlü aralanamıyor.

VALİ GÜLER: CEM ÖNEMLİ BİR YARDIM ALMIŞ

Cinayet anı ile alakalı olarak dehşet iddialar ortalıkta gezerken, Cem Garipoğlu’nun teslim edilme şekli de akılları iyice karıştırdı. Dün bir açıklama yapan İstanbul Valisi Muammer Güler’in; “Cem önemli bir yardım almış” demesi daha önce ortaya atılan; “Cem’i MOSSAD koruyor” iddiasını yeniden akıllara getirdi. Cinayetin firari şüphelisinin yakalanıp çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandığını hatırlatan Vali Güler, bundan sonraki aşamaların adli konular olduğunu vurguladı.

Cem Garipoğlu'nun dışarıda bulunduğu sürede nerede, nasıl saklandığı ve yurtdışına çıkıp çıkmadığı konusunda spekülasyonlar yapıldığına dikkat çeken Güler, “Bu kadar, 197 gün boyunca polisin takibine takılmamış olması, yakalanamaması, bir yerde gizlenmiş olması, kendisine önemli bir yardımın yapıldığını göstermektedir ve bu bir suç teşkil eder, bunu kim yapmıştır?.. Bunlarla ilgili çalışmayı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Güler, “Başka gözaltı yok, ama çalışılıyor. Adli merciler bu konudaki çalışmasını polisimizle sürdürecek. Böyle bir sonuç alınması, birilerinin belli suçtan kurtarılması veya birtakım takibata uğramayacağı anlamındaki bir taahhüd veya pazarlık söz konusu edilemez” diye konuştu.

MOSSAD MI SAKLADI?

Güler’in dünkü açıklaması “Cem’i MOSSAD koruyor” iddiasını yeniden akıllara getirirken, kamuoyu bu iddianın araştırılmasını istiyor. Bilindiği gibi daha önce üst düzey bir emniyet yetkilisi Cem’in MOSSAD tarafından korunduğunu iddia etmişti. Basına yansıyan bilgilere göre üst düzey bir emniyet yetkilisi; “Cem Garipoğlu’nun ailesinin İsrail'le de iyi ilişkileri bulunmakta. Devletin tüm güvenlik birimlerinin yakalamak için seferber olduğu 17 yaşındaki bir genç, eğer yakalanamıyorsa karşıda güçlü bir devlet birimi vardır. MOSSAD'ın Cem'i koruyor olmasından endişe ediyoruz” demişti. Kamuoyu şimdi bu iddianın esaslı bir şekilde araştırılmasını istiyor.

CEVAP BEKLEYEN SORULAR

Şimdi kamuoyu zanlı Cem Garipoğlu’nun yakalanmasının ardında yatan gerçekleri merak ediyor. Cevap bekleyen sorular şunlar;

¥ Cinayet esnasında neler oldu, yanında kimler vardı?

¥ Münevver, gizli bir ayin esnasında, toplu bir katliama mı kurban gitti?

¥ Cinayetin ardından villa, kimler tarafından kimin emriyle temizlendi?

¥ Güvenlik kamera kayıtları neden ve kimin emriyle silindi?

¥ 197 gün boyunca Cem’in yakalanmamasını kim, hangi güç sağladı?

¥ Cem Garipoğlu’nun kaldığını iddia ettiği bahçeli ev kimin ve nerede?

¥ Teslim olmadan hemen 1 gün önce yeni avukatın vekâletine verilmesinin anlamı nedir?

¥ Avukata, Cem’in teslim olacağını söyleyen şahıs kimdi?

¥ Cem’i E-5 kenarında teslim eden şahıs kimdi?
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA