• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çumra Belediyesine haciz şoku
31 Temmuz 2009 Cuma 18:36

Çumra Belediyesine haciz şoku

Çumra Belediyesine, 7 bin lira tutarındaki dergi borcu yüzünden haciz işlemi yapıldı.
Çumra Belediyesine, 7 bin lira tutarındaki dergi borcu yüzünden haciz işlemi yapıldı.
Çumra Belediyesinin geçtiğimiz Şubat ayında protokolü yapılan ve 7 bin lira tutarındaki reklam içerikli alınan 250 adet dergi borcu yüzünden haciz geldi. Çumra Belediye Başkanı Yusuf Erdem’in ilçe halkının sorunlarını dinlediği halk gününde başkanlık makamına polis eşliğinde gelen icra memurları haciz işlemi yaptı. Başkanın makam odası ve belediye binasındaki değerli malların sayımı yapılarak bir belediye görevlisine yediemin olarak bırakıldı.
Çumra Belediye Başkanı Yusuf Erdem, bir önceki dönem belediye başkanlığı yapan Nasır Ersöz’ün mensubu olduğu siyasi partinin ve kendi şahsının seçim propagandasının bir dergide yapıldığını, ücretinin de belediyeye ödetilmeye çalışıldığını iddia etti. Borç tutarını ödemedikleri için icra işlemi yapıldığını belirten Yusuf Erdem, “Geçmiş döneme ait hukuka, usule ve ahlaka aykırı uygulamalar ile karşı karşıya kalmaktayız. Eski belediye başkanının seçimden önce bir dergi de, kendisinin reklamının ve tanıtımının yaptığı bir makale yüzünden belediyemizi 7 bin lira borcun altına sokmuştur. Dergiden 250 adet Çumra Belediyesi satın alarak bu borç doğmuştur. Yapılan sözleşme gereği doğan borca ise belediye personelimizden hiç kimse imza atmamıştır. Sözleşmede sadece eski belediye başkanının imzası bulunmaktadır. Eski belediye başkanı bu bedeli şahsı adına ödemesi gerekirken belediyemize ödetmeye kalkışmaktadır. Bu bedel Çumra Belediyesi’nin borcu değildir” dedi.
Eski Çumra Belediye Başkanı Nasır Ersöz ise, kendisine telefonla ulaşan İHA Muhabirine yaptığı açıklamada, borcun şahsına değil belediyeye ait olduğunu söyledi. Belediyelerde sürekliliğin geçerli olduğunu söyleyen Ersöz, “Dönemimiz de yaptığımız faaliyetleri anlatan ve benimle yapılan bir röportaj dergide yayınlandı. Reklam mahiyetinde verilmiş ve halkımıza hizmetlerin anlatıldığı bir röportajdı. O dönem belediye başkanı ben olduğum için protokolü ben imzaladım. Eğer borç benim şahsıma ait olsaydı icra görevlileri beni bulurdu ancak borç belediyeye aittir” şeklinde konuştu.
YORUMLAR
YUSUF ERDEM
niyazi akay
sayın belediye başkanı yusuf erdem o elinde bulundurduğun dergi varya siyasi değildir bir arka sayfasında senin mensubu olduğun partininde başarılı belediye başkanları var neden arka sayfayı gösteremiyosun çünkü arkasında iç hilal var demi o yüzden sen ne dersen de bu insanlar uyandı uyandı ama geç kaldılar hizmet veremeyeceğin için bu tür yollara baş koyuyosun değil mi? kendini uyanık sanıyosun biz neler biliyoruz biliyomusun sadece birini söylüyorum sana full oil yanan sulama birliğinde sizin kömür faturanız var sayın zeki türker döneminden biz senin gbi çıkıp televizyonlarda boy göstermeye çalışmadık işimizi yaptık İŞ BİLENİN KILIÇ KUŞANINDIR
94.120.33.85
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Şeb-i Arûs'un bu yılki teması 'İrfan Vakti'
  • Başkan Altay 3 Aralık’ta Konya’daki engellilerle buluştu
  • İnşaatta asansör boşluğuna düşen bekçi hayatını kaybetti
  • Mevlana Müzesi'nin Kubbe-i Hadra'sının restorasyonu bitiyor! İşte açılış tarihi
  • Konya'da kaçak sigara operasyonu: 9 gözaltı
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA