• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Büyükşehir, Ramazan Bayramına hazır
16 Ağustos 2012 Perşembe 13:38

Büyükşehir, Ramazan Bayramına hazır

Konya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramında vatandaşların sorun yaşamaması için gerekli tüm hazırlıkları tamamladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Ramazan Bayramı’nda herhangi bir sıkıntı yaşamaması için tüm birimlerde gerekli tedbirleri aldı.

MEZARLIKLARDA TEDBİRLER ALINDI

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, vatandaşların mezarlık ziyaretlerinde rahat ve huzuru için temizlik çalışmalarını yaptı, güvenlik tedbirlerini artırdı. Mezarlık ziyareti yapmak isteyenler, Konya’daki 109 mezarlıktaki tüm verilerin bulunduğu Mezarlık Bilgi Sistemi’ni internet üzerinden ve büyük mezarlıkların girişindeki kiosklardan görebiliyor.

Çevre ekipleri, bayram süresince vatandaşların rahat ve sükununu bozacak gürültünün önlenmesi için gerekli denetimleri yaparken; hava ve gürültü kirliliği ile ilgili her türlü şikayete cevap verecek. Temizlik ekipleri ise kaldırım, yol, altgeçit ve bariyer temizleme araçları ile şehir merkezinde temizlik hizmetlerini sürdürülecek.

TOPLU ULAŞIM BAYRAMDA 2 GÜN ÜCRETSİZ

Bayram süresince Pazar tarifesi uygulaması ile hizmet verecek olan Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı, vatandaşların bayram ziyaretlerini daha rahat ve huzurlu geçirmelerini sağlamak amacıyla gerekli tüm tedbirleri aldı. Otobüs ve tramvaylar bayramın ilk 2 günü ücretsiz olarak hizmet verecek.

KOSKİ GÖREV BAŞINDA

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, bayram süresince su, kanalizasyon ve sayaç arızalarında 24 saat hizmet verecek. Vatandaşlar; su ve kanalizasyon arızaları için ALO 185’i veya 221 61 00 numaralı telefonu arayabilecekler.

ZABITA, BAYRAMDA DA ÇALIŞIYOR

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı da Ramazan Bayramı süresince vatandaşların her türlü şikayetlerine cevap vermek üzere çalışmalarını sürdürecek. Bayram öncesi tüm birimler 24 saat görev başında olacak. Bayram tatili süresince Otogar ve Çevre Zabıta Amirlikleri’nde 24 saat; Mevlana Müzesi çevresinde 08.00 - 19.00 arası, şehir merkezinde 08.00 - 24.00 arası hizmet verilecek. Zabıta ile ilgili şikayetler için 265 01 93 no’lu telefon aranabilecek.

İTFAİYE HİZMETLERİ

Bayram süresince normal mesaisine devam edecek olan İtfaiye Daire Başkanlığı; Aydınlık, Meram, Karatay ve Bosna Hersek Grup Amirlikleri’nde çalışmaya devam edecek. Vatandaşlar, yangın ve benzeri tabii afetlerle ilgili ihbarlarını 110 no’lu telefona bildirebilecekler.

FEN İŞLERİ

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde de bayram süresince, yol, tretuvar, kaldırım ve benzeri sorunlara anında müdahale edecek Acil Müdahale Ekibi hizmet verecek.

KÜLTÜRPARK AKŞAMLARI BAYRAMDA DA DEVAM EDECEK

Büyükşehir Belediyesi 100 Günde 200 Proje etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği Kültürpark Akşamları, bayramda da devam edecek. Kültürpark Amfi Tiyatro’daki etkinliklerde 19 Ağustos Pazar Uğur Demirci, 20 Ağustos Pazartesi Ersin Baran, 21 Ağustos Salı Yüksel Gönüllü sahne alacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA