• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Büyük saygısızlık!
24 Mart 2009 Salı 12:54

Büyük saygısızlık!

Konyanın merkez Karatay İlçesinde çöp konteynırları kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından tahrip edilerek yıkıldı.
Konya’nın merkez Karatay İlçesi’nde çöp konteynırları kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından tahrip edilerek yıkıldı. Temiz bir Karatay için yapılan çalışmaların sonucunda çöp konteynırlarının yıkılarak tahrip edilerek yapılan çalışmalara gölge düşürülmesinin üzüntü verici olduğunu belirten Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Belediyenin bütçe imkanlarını en iyi şekilde değerlendirerek halka hizmet sunma gayretinde olduklarını belirterek; “Elbette oluşan hasarları biz belediye olarak gideriyoruz ancak unutulmasın ki buralar vatandaşın ödediği vergilerle yapılan milli servetlerdir bu hizmetlere karşı yapılan çirkin saldırıları kınıyorum” dedi.
 
Karatay Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğünün sağlıklı ve sürdürülebilir temizliğin sağlanması için kültür – sanat zenginliğine sahip, temizlik ruhu aşılanmış bir ilçe oluşturmanın hedefi doğrultusunda yaşanılabilir bir Karatay için çevre bilincini ve temizlik olgusunu geliştirme çalışmalarına aralıksız devam ederken ilçe genelindeki çöp konteynırları tahrip ediliyor. İlçenin farklı cadde ve sokaklarında bulunan çöp konteynırları dün gece yarısında kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından tahrip edildi.
 
Yapılan saldırının üzüntü verici olduğunu belirten Başkan Hançerli; bireylerin sağlıklı bir çevrede yaşamasının devredilemez ve vazgeçilemez bir yurttaşlık hakkı olduğu bilincinin toplumun temel kültürel değerleri arasında yer almasına katkıda bulunmak amacıyla gerekli çalışmaları yaparken diğer taraftan yaşanan bu tür olaylar bizleri son derece üzmektedir. Bizler belediye olarak vatandaşlarımıza en üst düzeyde hizmet etme gayreti içerisindeyiz. Yapılan hizmetler vatandaşımızın devletine ödediği vergiler sayesinde gerçekleştirilmektedir. Bizler bu tür olaylar karşısında oluşan hasarları gidermek durumundayız ancak milli servete karşı yapılan bu saygısızlığı kabul etmemiz de mümkün değildir dedi. Başkan Hançerli son olarak bizler vatandaşlarımızın da sahip çıkması gerektiğini düşündüğümüz hizmetlerimizi tüm olumsuzluklara rağmen aksatmadan devam ettireceğiz şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA