• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan seçimi değerlendirdi
30 Mart 2009 Pazartesi 00:28

Başbakan seçimi değerlendirdi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde yerel seçimlerle ilgili değerlendirme yaptı. Erdoğan'a göre seçimin sonucu:

 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde yerel seçimlerle ilgili değerlendirme yapıyor.

Millet iradesi bir kez daha tecelli etti. Ancak buna gölge düşürmek isteyenler var. Çıkıp televizyon kanallarında konuşanları izliyorum. Yok elektrik kesildi yok veri girilemedi. Seçime şaibe düşürme gayreti içindeler. Ben böçyle bir girişimde bulunmayı dürüst bulmuyorum.

Ama yine acımız devam ediyor. Muhsin Bey kardeşime Allah'tan rahmet ailesine sabır diliyorum.

Seçimlerimizi yaptık. Şu anda çalışmalar devam ediyor. Seçimin rakamsal sonucu ne olursa olsun kazanan demokrasi ve Türk siyaseti olmuştur. AK Parti millete ve millet iradesine her zaman saygılı olmuştur saygılı olacak. Milletin verdiği mesaqj bizim için çok değerlidir. Bu halkımızın bir mesajı ve milletin iradesidir. Milletin verdiği mesaqjı doğru okumaya her zaman özen gösterdik. Tabiki sonuca göre biz mesasjımızı alacağız. Dersimizi farklı bir şekilde çalışacağız. Bararıdan da başarısızlıktan da ders çıkaracağız. Milletimizin verdiği mesaj konusunda önümüzdeki günlerde daha iyi değerlendirmeler şansı bulacağız. Şımarma ve kendini farklı görme bizim tarzımız olamaz. Biz bize oy verenle vermeyen arasında ayrım yapmayacağız. Biz kaynak dağıtırken ayrımcılığa tevasül etmemişsek bundan sonra da bu ayrımdan uzak duracağız.

Tüm arakadaşlarıma tavsiyem kucaklaşmacı tavır sergileyerek şehirlerine hizmet etmektir. Şimdi milletin verdiği mesajı iyi anlama zamanıdır. Kavim siyasetini reddettik. Bunun bir bedeli de oldu. Daha önceki seçimlerdeki gibi milletin verdiği takdire saygılıyız.

AK Parti CHP ve MHP'nin oy oranından fazla bir oy almışız. AK Parti milletimizden bir kez daha güven oyu aldık. Biz meydanlarda bir mesaj verdik. Bu seçimin birincisi kim olacak. Bize çıta koymaya kalkanların dediği bizim için önemli değil. AK Parti Türkiye'nin en büyük partisi olduğunu bir kaz daha teyit etti.

Bir kez daha durmak yok yola devam diyoruz. Bir kez daha millete hizmet etmek için göreve geldik. Aşkla heyecanla devam edeceğiz.

Şehirlerimiz köylerimiz gelişsin diye koşacağız. Türkiye güçlensin dünya ile rekabet edebilsin diye koşacağız. Demokrasi eşitlik adalet her yeri sarsın diye koşacağız. Güven ve istikrar hakim olsun diye koşacağız. Adalet hakim olsun diye koşacağız.

Bugün demokrasinin yeni bir başlangıç noktasındayız. Bu kadar muhkem hale gelmiş bir istikrar ile Türkiye artık eski günlere dönmeyecektir.

Yewterki milletin emanetine sahip çıkalım. Yeter ki eser vermeye iz bırakmaya gayret edilsin. Bugün dünden daha iyidir. Yarın bugünden daha iyi olacaktır. Maksatı aşan beyanlar geride kaldı.

Sandıktan başarı ile çıkan tüm herkesi tebrik ediyorum. Bugün sandık başında çalışan seçimin güvenliğini sağlayanlara ve sandığa giderek demokratik haklarını kullanan tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum.

İl ve ilçe seçim kurullarını iyi takip ediniz. Bu görevi alan arkadaşlar çalışmalara mutlaka katılmalıdır.

Aziz milletimin güvenine teşekkür ediyorum. Emanetiniz emanetinizdir diyorum. Ve tekrar hayırlı olsun diyorum.

 

AA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA