• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avrupa Konyada su için toplandı
11 Mart 2009 Çarşamba 12:27

Avrupa Konya'da su için toplandı

İşte toplantının amacı ve önemi...

Genişletilmiş AB’ye Aday Ülkelerin Su Müktesebatı Konusunda Eğitilmeleri ve Bilgi Paylaşımı Projesi’nin Türkiye ayağı Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde başladı.

 
Avrupa Birliği tarafından finansa edilen, İspanya ASA Su Birliği tarafından yürütülmekte olan proje kapsamında aday ülkelerdeki su operatörlerinin eğitim ihtiyaçlarının ve karşılaştıkları zorlukların analizinin yapılabilmesi için düzenlenen programa Proje Koordinatörü Umberto Triulzi, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, Romanya, Bulgaristan ve Hırvatistan’dan proje ortakları katıldı.
 
Toplantının açılışında konuşan KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, dünya ailesinin fertleri olarak tüm insanlığın suyu, havayı ve toprağı ortak kullandığını hatırlatarak, bugüne kalan emanetin gelecek nesillere ulaştırılmasında herkese görev düştüğünü söyledi.

Proje Koordinatörü Umberto Triulzi, AB Komisyonu’nun projeden amacının su bilincini artırmak olduğunu belirterek, suyu daha faydalı kullanmanın yolunu öğrenmek gerektiğini söyledi. Su tasarrufu konusunda ailelerin ve çocukların eğitimine dikkat edilmesi gerektiğini kaydeden Umberto Triulzi, 3 gün sürecek programlarda sorunlara en doğru çözümleri bulmak için çalışacaklarını dile getirdi.

 

Konuşmaların ardından, projenin tanıtımı, yasal dayanağı ve Konya’daki su ve su yönetim sistemi konularında sunumlara geçildi.

İlki İspanya’nın Sevilla şehrinde gerçekleştirilen eğitimlerin ikinci ayağı 3 gün boyunca Konya’da yapılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA