• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Araç plakalarından derlenen bilgiler
23 Ağustos 2012 Perşembe 13:56

Araç plakalarından derlenen bilgiler

Starpet, bayramda Türkiyenin dört bir yanındaki akaryakıt istasyonlarına uğrayan araçların hangi illerden geldiğine yönelik bir inceleme gerçekleştirdi.

Starpet, bayramda Türkiye’nin dört bir yanındaki akaryakıt istasyonlarına uğrayan araçların hangi illerden geldiğine yönelik bir inceleme gerçekleştirdi. Starpet istasyonlarında elde edilen veriler, Ramazan Bayramı’nda hangi şehrin sakinlerinin tatillerini nerede geçirdiğine yönelik ilgi çekici bilgiler ortaya koydu.

Starpet’in yaptığı incelemeye göre bayramda Türkiye’nin en çok gezen ili İstanbul olurken, Ankara, İzmir ve Bursalılar bayramda özellikle tatil bölgelerine yöneldi. İstanbullular en çok Antalya, Muğla, Adıyaman, Kayseri ve Sinop’u ziyaret etti. İstanbul’da ise en çok Ankara, Bursa, Trabzon, Samsun, Tekirdağ ve Kocaeli plakalı araçların yoğunluğu dikkat çekti. Batman, Mardin ve Van sakinleri ise bayram tatilini kendi şehirlerinde geçirmeyi tercih etti.

Akaryakıt sektöründe Türkiye’nin dört bir yanındaki 400’e yaklaşan bayisiyle hizmet veren Starpet, Ramazan Bayramı’nda istasyonlarını ziyaret eden araçların hangi ilin plakasını taşıdığını inceledi. Bu bilgiler doğrultusunda hangi ilin sakinlerinin Ramazan Bayramı’nda hangi şehri ziyaret ettiğine yönelik dikkat çekici bilgiler oraya çıktı.

Starpet akaryakıt istasyonlarından toplanan bilgiler doğrultusunda, Ramazan Bayramı’nda en çok seyahat edenlerin İstanbullular olduğu, ardından da Ankara, İzmir ve Bursa sakinlerinin geldiği belirtildi. İstanbullular bayramda tatil yörelerine gitmeyi tercih ederken, Starpet’in Antalya ve Muğla’daki istasyonlarını en çok 34 plakalı araçlar ziyaret etti. Tatil yörelerine Ankara, İzmir ve Bursalıların da ilgisi yoğun oldu. Özellikle Antalya’da İstanbul, Ankara ve İzmir plakaları araçların yoğunluğu dikkat çekti. Türkiye’nin en çok tercih edilen tatil yörelerinin bulunduğu Muğla ilimizi ise İstanbul ve İzmir plakalı araçlar yoğun olarak ziyaret etti.

İstanbul’u en çok Ankara, Bursa, Trabzon ve Samsun plakalı araçlar ziyaret etti

İstanbullular bayram tatilinde yalnızca tatil yörelerini değil, Anadolu’nun farklı illerini de ziyaret ettiler. Adıyaman, Kayseri ve Sinop gibi Anadolu şehirleri İstanbul’dan gelen ziyaretçileri ağırladılar. Starpet akaryakıt istasyonlarından toplanan verilere göre İstanbul’da en çok Ankara, Bursa, Trabzon, Samsun, Tekirdağ ve Kocaeli plakalı araçların yoğunluğu dikkat çekti. İstanbul’u en çok ziyaret edenler arasında bu illeri Edirne, Çanakkale, Amasya ve Antalya plakalı araçlar takip etti.

Starpet istasyonlarında yapılan incelemeye göre, Anadolu’daki illerimizin Ramazan Bayramı’nı farklı şehirlerde geçirdikleri ortaya çıktı. Mersin’deki Starpet istasyonlarına en çok ziyaret Adana ve Urfa plakalı araçlar tarafından gerçekleştirildi. Adıyaman Malatya’dan, Urfa ise Sivas’tan gelen ziyaretçileri ağırladı. Kayseri’de ise Yozgat plakalı araçların yoğunluğu dikkat çekti. Öte yandan Batman, Van ve Mardinliler ise bayram tatilini ağırlıklı olarak kendi şehirlerinde geçirmeyi tercih ettiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Bigo Yayıncı Başvurusu
  • Bakan Kurum: Konya'daki yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirecek
  • Eğiste Hadimi Viyadüğü bugün açılıyor
  • Makine ihracatında rekor
  • Kağnıcı: "Model şehir Konya’nın ulaşımı güçlendirilmeli"
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA