• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adesede Domuz Gribi tedbirleri
06 Kasım 2009 Cuma 10:06

Adese'de Domuz Gribi tedbirleri

Konya'da Adese AVM, rutin hijyen uygulamalarına ek olarak 132 mağazasında dezenfekte çalışmaları yapıyor.
Domuz gribine karşı alışveriş merkezlerinde (AVM) dezenfekte çalışmaları başlatıldı. Konya'da Adese AVM, rutin hijyen uygulamalarına ek olarak 132 mağazasında dezenfekte çalışmaları yapıyor.

Halkın ortak kullanım alanları domuz gribine karşı dezenfekte ediliyor. Toplu ulaşım araçları, camiler, okullar ve resmi kurumların ardından AVM'lerde de temizlik çalışmaları başlatıldı. Adese, rutin temizlik çalışmalarına ek olarak, son günlerde etkisini tüm yurtta gösteren ve can kayıplarına neden olan H1N1 virüsüne karşı dezenfekte çalışması yapıyor.

İlk olarak Kulesite mağazasında uygulamaya başlanan dezenfekte işlemi, kısa bir zaman içerisinde 8 şehirdeki 132 Adese ve Adesem mağazasında da yapılacak.

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Adese AVM Kurumsal Pazarlama Müdür Yardımcısı Tamer Yararoğlu, müşterilerinin sağlığını korumaya yönelik alınan bir dizi tedbirin ardından domuz gribine karşı mağazada dezenfektasyon işlemine başladığını söyledi. Adese ve Adesem mağazalarının, sağlığı tehdit edici mikroplardan korunaklı, hijyenik yaşam alanları olma özelliğinin devam ettiğini belirtti.

Yararoğlu, fiziksel temasta bulunulabilecek tüm yüzeylerin ve klimaların havayı emen menfezlerin mikroplara karşı koruyucu özelliği olan ilaçlarla temizleneceğini söyledi. Bu işlemin geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da uygulandığına dikkat çeken Yararoğlu, "Dezenfekte çalışmamız bakanlığın yaptığına eş değer niteliktedir. Dezenfeksiyonlarda bulunan ve yan etkisi bulunmayan su bazlı ilaç; mikrobik çoğalmaya karşı kapsamlı, çözülme yapmayan, renkiz ve kokusuz, farklı yüzeylerde koruma sağlayan, yüksek derecede dayanıklı bio film gelişimini engelleyen özellik taşımaktadır." dedi.

Yararoğlu, uzman bir ekip tarafından yürütülen dezenfekte uygulamasının düzenli oralıklarda devam edeceğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Diğerlerinden de bekleriz
Lütfi Özdemir
Adesenin bu hassasiyetini tebrik ederken, diğer marketlein de bu konuda hassasiyet göstermeleri en önemli dileğimiz.
85.110.80.87
Tebrikler ADESE
HÜSEYİN SÖNMEZ
Herkesin tedirginlik içinde olduğu bir dönemde hassasiyet gösterip, AVM yi dezenfekte etmenizi tebrik ediyorum. Kamuya saygı bu olmalıdır.
85.110.80.87
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA