• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ABİGEMden eğitime devam kararı
27 Mart 2009 Cuma 11:42

ABİGEM'den eğitime devam kararı

ABİGEM 2. Yerel İstişare Toplantısı, Konya Ticaret Odasında gerçekleştirildi.
ABİGEM 2. Yerel İstişare Toplantısı, Konya Ticaret Odası’nda gerçekleştirildi. Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası, Konya Ticaret Borsası, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası, İŞKUR, TSE, Teknokent ve MÜSİAD Konya Şubesi yetkilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda bölgedeki KOBİ’lerin ihtiyaç ve beklentileri tespit edildi.
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Haydaroğlu, Ticaret ve Sanayi Odalarının şehir ekonomisi için katkı sağlayan, fikir üreten sivil toplum örgütü olduklarını belirterek, “Üyelerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve iş geliştirme konusunda hizmet almalarını sağlamak için ABİGEM kurulmuştur. TOBB ve yerel odaların desteğiyle kurulan ABİGEM’ler bölgedeki girişimciliğin geliştirilmesi ve  uluslar arası rekabetin artırılmasını hedefleyerek bilgi aktarımı ve danışmanlık araçlarını kullanmaktadır. Günümüzde bilgiye ulaşmak ve danışmanlık hizmeti almak, nakit sermayeye ulaşmaktan daha önemli hale gelmiştir. ABİGEM’de bu eksikliği tamamlamak için en iyi hizmeti vermektedir” diye konuştu. 
 
ABİGEM 2. Yerel İstişare Toplantısı’nda bölgesel kalkınmanın gerçekleştirilmesi için yapılması gereken projeler üstünde durularak, Proje Koordinasyon Merkezi çerçevesinde, üyelere yönelik toplantı ve eğitimlerin devam etmesi karalaştırıldı. Ayrıca toplantıda tarım ve kalkınma projelerinin  desteklenmesi gerekliliği ortak görüş olarak belirtildi.

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA