• Konya-3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
3 günde Kuran okumayı öğretiyorlar
01 Ağustos 2009 Cumartesi 18:06

3 günde Kur'an okumayı öğretiyorlar

Tüm İlahiyat Fakülteleri ve İslam Enstitüleri Mezunları Derneği (TİYEMDER)Çapraz hafıza ve çağrışım yöntemiyle 3 günde Kuran okumayı öğretiyor.
Çapraz hafıza ve çağrışım yöntemiyle 3 günde Kur’an okumayı öğrettiklerini söyleyen TİYEMDER Başkanı Yazıcı, “Kur’an zor öğrenilir düşüncesini silmek istiyoruz” dedi

Tüm İlahiyat Fakülteleri ve İslam Enstitüleri Mezunları Derneği (TİYEMDER) başkanı Selahattin Yazıcı, 4’üncüsünü düzenledikleri kurslarla 3 günde Kur’an öğrenildiğini kanıtladıklarını söyledi. Eğitimci İlhan Oral’ın geliştirdiği teknikle günde 3 saaatlik programla 3 günde bütün kursiyerlerin Kuran öğrendiğini belirten Yazıcı, “Seminerlerde ilk önce elif, ba’nın kalabalık kısmını bypas ederek tümevarım metoduyla hareket edildi. Bilgisayar ve projeksiyon yardımıyla, çapraz hafıza teknikleri kullanılarak konferans uygulaması yapıyoruz” dedi.

Teknikte psikolojideki çağrışım yöntemi kullanıldığını ifade eden Yazıcı “Her harfe bir fotoğraf verilerek çağrışım kuruluyor ve harflerin öğrenilmesi sağlanıyor. Daha sonra harekelendirme sistemi de öğrenildiğinde sıra Kur’an-ı Kerim’i okumaya geliyor. Bu tekniklerinde yardımıyla çok yoğun koro tekrarı yapılıyor. Tekrarlarla harflerin nasıl çıkartıldığı görülmüş oluyor. Sonraki aşamada geleneksel medrese metodu kullanılıyor” diye konuştu. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde 36 öğretmen ile gerçekleştirilen semineri tamamlayan 920’si bayan 1711 kursiyerin sertifikaları Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle verildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA