Süper Lig’de yabancı sınırı yine mi değişiyor?

Süper Lig’de yabancı sınırı yine mi değişiyor?
Servet Yardımcı, TFF Başkanlığı için adaylığını resmi olarak açıkladı. Yardımcı, yabancı sınırı hakkında gelen bir soruya da cevap verdi.

TFF Başkan Adayı Servet Yardımcı, düzenlediği basın toplantısında adaylığını resmen açıkladı. Cemil Kazancı ile birlikte yola çıktıklarını ifade eden Yardımcı, “Cemil Kazancı ile bu yola çıkıyoruz. Türk futboluna büyük katkılar sunmuş, futbolun içinden gelen ve sorunları çok iyi bilen bir isim” ifadelerini kullandı.

YABANCI SINIRININ DEĞİŞECEĞİ İDDİA EDİLİYOR

TFF’de yapılacak seçimlerin ardından yabancı sınırı hakkında verilecek olan karar ise merak ediliyordu. Spor kamuoyu, yabancı sınırında bir değişikliğe daha gidileceğini konuşurken, Servet Yardımcı’nın konuyla ilgili olarak gazeteci Yağız Sabuncuoğlu tarafından yöneltilen bir soruya verdiği cevap dikkat çekti.

HERKES ÇOK YORULDU

Yabancı kuralı değişikliklerinden herkesin yorulduğunu söyleyen Servet Yardımcı, “Bu konuyu daha bilimsel, sistemsel şekilde masaya yatırmamız gerekiyor. Ben sahada bizim çocukların daha fazla yer almasını istiyorum ama kulüpler bazında öyle bir havuzumuz da yok. Soruyu çok bilimsel şekilde ele almalıyız." dedi.

Kaynak:Haber Merkezi

Etiketler :