Sadece kelebekler değil Böcek Köyü de ilgi çekiyor

Sadece kelebekler değil Böcek Köyü de ilgi çekiyor
Konya'nın Selçuklu ilçesinden kısa kısa gelişmeleri sizler için derledik.

Başkan Pekyatırmacı’ya ziyaretler devam ediyor

Selçuklu İlçe Sağlık Müdürü Faik Serdar Aydın ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Saliha Acar, Karatay İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Hamdi Demir, AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Av. İbrahim Kelek ile başkan yardımcıları, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’yı ziyaret etti. Misafirleri makamında ağırlayan Başkan Pekyatırmacı, ziyaretler için teşekkür etti.

baskan-pekyatirmaciya-ziyaretler-devam-ediyor.jpeg

Teniste Selçuklu farkı

Son günlerde çok sayıda spor branşında önemli başarılara imza atan Selçuklu Belediyespor şimdi de teniste bir başarı elde etti. Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonunda gerçekleştirilen ve Selçuklu Kış Spor Okulları Masa Tenisi branşında eğitim gören öğrencilere yönelik düzenlenen Masa Tenisi Turnuvası’nın ardından teniste bir gelişme daha yaşandı. Selçuklu Belediyespor Kulübü Yıldız Erkek Masa Tenisi Takımı Sivas'ta düzenlenen Türkiye Şampiyonasında, ikincilik elde etti. Çiftler kategorisinde ise sporcular M. Ensar Erdem ve Mustafa Efe Alaybeyoğlu ise Türkiye üçüncüsü olarak önemli bir başarıya imza attı.

teniste-selcuklu-farki.jpeg

Sadece kelebekler değil Böcek Köyü de ilgi çekiyor

Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Avrupa'nın en büyük kelebek uçuş alanına sahip Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ni açıldığı günden buyana milyonlarca kişi ziyaret etti. Kelebeklerle ün yapan bahçede, kelebekler dışında bitkiler ve Böcek Köyü de büyük ilgi çekiyor. Ziyaretçiler burada birçok ülkeden gelen kelebekleri görebilirken Türkiye'de bulunmayan bitki türlerini de tanıma imkanı yakalıyor. İçeriğinde Böcek Köyü bulunmasıyla da standart hayvanat bahçelerinin dışına çıkan bir konsepte sahip olan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ne gelenler kelebeği görüyor, onun bitkilerle ilişkisini anlıyor, müze kısmında da kelebeğin oluşum aşamalarından kelebeğin ailelerine kadar görüyor. Ziyaretçiler; böcekleri, sürüngenleri ve kelebekleri burada görebiliyorlar.

sadece-kelebekler-degil-bocek-koyu-de-ilgi-cekiyor.jpg

Kaynak:Haber Merkezi

Etiketler :