Konya’nın markası kaliteli üretimiyle dünyada ün saldı

Konya’nın markası kaliteli üretimiyle dünyada ün saldı
Basınçlı hava ekipmanları imalatı ve montajı Özen Kompresör, üretiminin yarısını dünya pazarına gönderiyor.

Özen Kopresör'ün kuruluş hikayesini anlatan Satış ve Pazarlama Müdürü Turgay Aksakal, "Özen Kompresör 1970 yılında Mehmet Özen tarafından kuruldu. Şirket yarım asırlık endüstriyel makine imalatı tecrübesine kaynak makinaları ve hava kompresörü üreterek başladı.

ozen-kompresor-konya-001.jpg

Günümüzde; güncel teknolojiler ve dünya standartlarında ekipmanlar ile donatılmış fabrikasında, basınçlı hava ekipmanları imalatı ve montajı yapıyor. İkinci kuşağa aktarılan yarım asırlık endüstriyel tecrübe ile birlikte şirketin yenilikçi ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışması, güvenilir, dayanıklı ve verimli ürünleri ortaya çıkarıyor. Özen Kompresör düşük ve orta basınç pistonlu ve vidalı kompresörler, hava kurutucuları, hava tankları ve hava aksesuarları üretimi ile müşterilerinin verimliliklerini artırmasına katkıda bulunuyoruz." ifadelerini kullandı.

ozen-kompresor-konya.jpg

50 ÜLKEYE DOĞRUDAN İHRACAT

Markalarının ihracata büyük önem verdiğini dile getiren Turgay Aksakal, "Özen Kompresör olarak, ihracata büyük önem veriyor ve uluslararası pazarlarda güçlü bir varlık oluşturmayı hedefliyoruz. Şu anda 50 ülkeye doğrudan ihracat yapıyoruz ve ABD’de kendi iştirakimiz olan Özen Air Technology firması ile Amerika pazarında 2018 yılından beri faaliyet gösteriyoruz.Bunun yanı sıra birçok farklı ülkeye distribütörler aracılığıyla ürünlerimizi sunuyoruz. Özen Kompresör ürettiği her 100 üründen 45’ini yurt dışına satıyor. İhracat stratejimiz, kaliteli ürünlerimizin yanı sıra müşteri memnuniyetine odaklanmış hizmet anlayışımıza dayanıyor. Müşterilerimizin özel ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmak için esnek bir yaklaşım benimsiyoruz. Ayrıca, küresel pazarlarda rekabetçi kalmak için sürekli olarak Ar-Ge ve yenilik üzerine yatırım yapıyoruz. İhracat sürecinde kalite standartlarına sıkı sıkıya bağlı kalıyor ve uluslararası ticaret kurallarına tam uyum sağlıyoruz. Ayrıca, müşterilerimizle uzun vadeli iş ilişkileri kurmayı ve güvenilir bir iş ortağı olmayı amaçlıyoruz." dedi.

ozen-kompresor-konya-002.jpg

'YERLİ ÜRETİM KONUSUNA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ'

Yerli üretim konusunda hassas davrandıklarını kaydeden Turgay Aksakal, "Özen Kompresör olarak yerli üretim konusuna büyük önem veriyoruz ve bu alanda hassas davranıyoruz. Yerli üretim, ekonomik kalkınmaya ve istihdama katkı sağlamanın yanı sıra, ülke ekonomisine de güçlü bir şekilde destek olmak demek. Bu nedenle, üretim tesislerimizi Türkiye'de kurarak yerli üretimi teşvik etmekte ve ülkemizdeki sanayi ve istihdamın güçlenmesine katkı sağlamaktayız. Ürünlerimizin her aşamasında sıkı kalite kontrolü yaparak müşterilerimize yüksek kaliteli ürünler sunmaya odaklanıyoruz.Yerli üretimde sürekli olarak teknolojik yeniliklere ve gelişmelere yatırım yaparak ürünlerimizin rekabet gücünü artırmayı hedefliyoruz.Yerli tedarikçilerle işbirliği yaparak yerli üretim zincirini güçlendiriyoruz ve yerli tedarikçilerin gelişimine destek oluyoruz.Bu yaklaşımımızla, hem ülkemizin ekonomik büyümesine katkı sağlıyor hem de müşterilerimize yüksek kaliteli ve yüksek verimli ürünler sunmaya devam ediyoruz." şeklinde konuştu.

ozen-kompresor-konya-004.jpg

2023 YILI VERİMLİ GEÇTİ

Özen Kompresör adına 2023 yılının verimli geçtiğini belirten Turgay Aksakal, "Özen Kompresör, 2023 yılını başarılı bir şekilde geride bıraktı. Öncelikle, yerli üretimdeki hassasiyetimiz ve kalite odaklı yaklaşımımız sayesinde müşterilerimize yüksek kaliteli ürünler sunmaya devam ettik. Çift kademeli vida bloğu sistemi ile yüksek enerji tasarrufu ihtiyaçları için tasarladığımız yeni serimiz Sirius’u pazara sunduk. Tüm sektörlerde kullanılabilen Sirius serimiz, yüksek enerji tasarrufu ve zorlu koşullarda verimli, güvenilir hava temini ile ön plana çıkıyor. Aynı zamanda, ihracat pazarlarımızı genişleterek uluslararası alanda varlığımızı güçlendirdik ve yeni iş birlikleri kurduk.Direkt ihracat yaptığımız ülke sayısını 50’ye çıkardık." dedi.

ozen-kompresor-konya-003.jpg

YENİ YILDA HEDEF ÜRÜN PORTFÖYÜNÜ GENİŞLETMEK

Turgay Aksakal, "2024 hedeflerimize gelince öncelikli olarak Ar-Ge çalışmalarımızı ve teknolojik yenilikleri destekleyerek ürün portföyümüzü genişletmeyi ve daha verimli, çevre dostu ürünler sunmayı hedefliyoruz.Mevcut ihracat pazarlarımızda güçlü bir şekilde var olmaya devam ederken, yeni pazarlara açılarak uluslararası pazardaki payımızı artırmayı planlıyoruz. Müşteri odaklı yaklaşımımız ile 2024'te de müşterilerimizin verimliliklerini artırmaya ve devam etmeyi planlıyoruz." ifadelerini kullandı.

ozen-kompresor-konya-005.jpg

'ÜRETİM TESİSİMİZİN KAPASİTESİNİ ARTIRMAYI PLANLIYORUZ'

Yeni dönemle alakalı yatırım planları hakkında da bilgiler veren Turgay Aksakal, "Özen Kompresör olarak talebe cevap verebilmek ve büyümeyi desteklemek amacıyla üretim tesislerimizin kapasitesini artırmayı planlıyoruz. Bu, yeni makinelerin ve ekipmanların alınması, üretim süreçlerinin optimize edilmesi ve tesislerin genişletilmesini içerebilir. Daha önce de değindiğimiz gibi ürün portföyümüzü genişletmek ve daha yenilikçi ürünler geliştirmek için Ar-Ge faaliyetlerimize yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bu, yeni teknolojilerin keşfi, mevcut ürünlerin iyileştirilmesi ve müşteri ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilecek çözümlerin geliştirilmesini kapsıyor. Yeni pazarlara açılmak ve mevcut pazarlardaki varlığımızı güçlendirmek için yeni distribütörlerle iş birlikleri kurma, satış ve servis ağımızı genişletmeyi planlıyoruz.Tümbu yatırımların, Özen Kompresör'ün büyüme ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacağını ve müşterilerimize daha iyi hizmet sunmamızı sağlayacağını düşünüyoruz." diyerek sözlerini noktaladı.

ozen-kompresor-konya-006.jpg

ozen-kompresor-konya-007.jpg

Kaynak:Haber Merkezi

Etiketler :