Konya'nın ihracat şampiyonu! Yine zirvede

Konya'nın ihracat şampiyonu! Yine zirvede
Türkiye genelinde 110. sırada yer alan AYD Otomotiv, 2022 yılına oranla 11 basamak birden yükselerek Konya’nın yine açık ara ihracat şampiyonu oldu.

Türkiye İhracatcılar Meclisi'nin (TİM) "Türkiye'nin ilk 1.000 ihracatcısı 2023" araştırmasının sonuçları açıklandı. Listede Türkiye genelinde 110. sırada yer alan AYD Otomotiv, 2022 yılına oranla 11 basamak birden yükselerek Konya’nın yine açık ara ihracat şampiyonu oldu.

konyanin-ihracat-sampiyonu-yine-zirvede-2.jpg

'HER YIL DAHA DA ARTIRIYORUZ'

Sıralamayı değerlendiren AYD Otomotiv Endüstri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Harun Aydın, üretim ve istihdama yönelik yatırımların ve büyümenin devam edeceğinin altını çizerek şunları söyledi; "Yıldan yıla büyüyen şirketimizin başarı öyküsünü yazan 5.000 çalışanımızla yapmış olduğumuz yeni fabrikalar ve yatırımlar ile 30 binden fazla benzersiz ürün çeşitliliğiyle sektörümüze öncülük ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde, otomotiv sektörünün gurur gecesi olan Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'nin (OİB) düzenlediği İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde Altın ihracatçı ödülünü almanın gururunu yaşadık. Ford, Renault, Toyota, Fiat ve Mercedes-Benz gibi dünya devlerinin yer aldığı otomotiv listesinde, yerli ve milli tek sermayeli firma olarak 2 sıra birden yükseldik ve 19. sırada yer aldık. Onlarca fabrikalarımızda sıfır ithalat, Yüzde yüz net ihracat yapıyor ve Türkiye’de üretimi olmayan özellikli ürünleri üreterek cari açığın kapanmasında en büyük rolü oynayarak, ülkemize ve devletimize çok büyük katkılar sağlıyoruz."

konyanin-ihracat-sampiyonu-yine-zirvede-3.jpg

'DÜNYANIN BİRÇOK BÖLGESİNE İHRACATIMIZ VAR'

Aydın, şu şekilde devam etti; "Genel ihracattaki payımızı daha da arttırmaya odaklandık. "60'dan fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Teknolojiye ve inovasyona yaptığımız yatırımlarla ihracat rakamlarındaki ivmeyi yükselterek hedef pazarlardaki ülke sayısını ve bu hedeflere hizmet edecek şekilde ihracatımızı artıracağız. Orta Asya’dan Amerika’ya, Afrika ülkelerinden Türki Cumhuriyetlere kadar dünyanın birçok bölgesine ihracat gerçekleştiriyoruz. 'Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır' düsturu ile çıktığımız bu yolda işimizi en iyi şekilde yapıyor, vatan için çalışıyor, millet için üretiyoruz. Bu başarılarımızda emek ve katkıları olan çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Etiketler :