Konyalı vekil, Türkiye'nin milli iletişim gücünü ziyaret etti

Konyalı vekil, Türkiye'nin milli iletişim gücünü ziyaret etti
5G ve ötesi ile 6G teknolojilerine yönelik stratejik iş birliktelikleri hayata geçiren "Türkiye'nin milli iletişim gücü" ULAK Haberleşme, her an her yerde haberleşmenin öncülüğünü yapıyor.

Başta savunma sanayii olmak üzere stratejik alanlarda büyük aşama kaydeden Türkiye, iletişim alanında da önemli adımlar atıyor. Haberleşme ve telekomünikasyon alanında yerli ve milli firma olan ULAK Haberleşme, Evrensel Faz 1-2-3 projeleri kapsamında özellikle kırsal alanlarda kapsama alanı oluşturarak Türkiye'nin dijital dönüşümüne önemli katkılar sağlıyor. Bu projelerle Türkiye'nin en büyük 3 operatörüne de hizmet sağlayarak ülkenin her köşesinde kesintisiz iletişim imkanı sunuyor.

ULAK Haberleşme, 3 bine yakın baz istasyonuyla hizmet vermeyi sürdürürken teknoloji odaklı yaklaşımı ve sürekli yenilikçi çözümleriyle de ülkenin uluslararası alanda rekabet gücünün artırılmasına katkı sunuyor.

konyali-vekil-turkiyenin-milli-iletisim-gucunu-ziyaret-etti.jpeg

KONYALI VEKİLİ AĞIRLADI

ULAK Haberleşme, yerli ve milli alanda yaptığı çalışmalara devam ederken; Milli Savunma Bakan Yardımcısı ve ULAK Haberleşme Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Celal Sami Tüfekci, Genel Müdür Dr. R. Ruşen Kömürcü ve Genel Müdür Yardımcısı Tayfun Dar ile birlikte AK Parti Konya Milletvekili ve Genel Başkan Vekili Yardımcısı Ziya Altunyaldız’ı ağırlayarak yerli ve milli ürünler hakkında bilgi verdi.

konyali-vekil-turkiyenin-milli-iletisim-gucunu-ziyaret-etti-001.jpeg

MİLLİ ÜRÜNLERDEN ZİYADESİYLE MUTLU OLUYORUM

Türkiye’nin, diğer birçok alanda olduğu gibi haberleşme ve iletişim alanında da kendi kaynaklarını günümüz teknolojilerine uygun bir şekilde kullanma kabiliyetini gösterdiğini söyleyen Ziya Altunyaldız, “ULAK Haberleşme A.Ş.’yi ziyaret ederek iletişim dünyasının olmazsa olmazı mobil ve geniş bant haberleşme sistemlerinin AR-GE ve mühendislik vizyonu ile birlikte geliştirildiği yerli ve milli ürünlerimizi değerlendirme imkanı bulduk. Bugün Türkiye diğer birçok alanda olduğu gibi haberleşme ve iletişim alanında da kendi kaynaklarını günümüz teknolojilerine uygun bir şekilde kullanma kabiliyetini gösteriyor. Türkiye’nin milli ve yerli ürünü ULAK BAZ İstasyonu, kendi 5G baz istasyonumuzu geliştirme ve son teknoloji haberleşme ürünleri üretimine giden yolda bize güç veriyor. Gerek bürokraside görev aldığım dönemde gerek siyasi yaşamımda Türkiye’mizin başta ileri teknolojili üretim ve katma değerli ihracatının gelişime katkı sunan biri olarak kendi coğrafyamızda yetişen nitelikli işgücümüzün kendi topraklarımızın kaynaklarıyla geliştirdiğimiz ve dünyanın dört bir yanına eriştirdiğimiz yerli ve milli ürünlerden ziyadesiyle mutlu oluyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Merkezi

Etiketler :