Konya’da sokak köpekleri dehşet saçtı! Onlarcası lise öğrencisine saldırdı

Konya’da sokak köpekleri dehşet saçtı! Onlarcası lise öğrencisine saldırdı
Konya’da son günlerde iyice artan sokak köpeği sorunlarına bir yenisi eklendi. Genç kıza onlarca sokak köpeği saldırırken kızı parçalanmaktan çevredekiler kurtardı.

Konya'nın Seydişehir ilçesinde okula giden lise öğrencisi sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Talihsiz kız çevredekilerin yardımıyla kurtarılan öğrenci yara almadan saldırından kurtuldu.

basibos-kopekler-kiz-ogrenciye-saldirdi.jpg

Seydişehir Kızılcalar Mahallesinde Gazi Ortaokulu çevresinde okula giden öğrenciye köpeklerin saldırı anı apartmanın güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Görüntülerde köpeklerin öğrencinin üzerine koştuğu görülüyor. Aynı köpekler bölgede bulunan parkada başka bir vatandaşa saldırması yine güvenlik kamerasına yansıdı.

basibos-kopekler-kiz-ogrenciye-saldirdi-001.jpg

Konya'da zaman zaman yaşanan köpek saldırıları halkın tepkisini çekiyor. Belediyelerin göreve çağırıldığı saldırılarla ilgili olarak vatandaşlar kalıcı çözüm istiyor.

Sokak köpeklerinin saldırıları Konya ile sınırlı değil.

sokak-ortasinda-10-kopegin-saldirisina-ugradi.jpg

Sokak ortasında 10 köpeğin saldırısına uğradı

Bugün Kocaeli'nin İzmit ilçesinde çocuk parkının önünde bir vatandaşa 10 köpek saldırdı. O anlar amatör kamera tarafından saniye saniye görüntülendi.
İzmit ilçesi Yahyakaptan Mahallesi’nde park alanın önünde evine gitmeye çalışan bir vatandaşa 10 köpek saldırdı. Korkuya kapılan ve saldırı neticesinde yere düşen adamı başka bir vatandaş kurtardı. Korku dolu anlar futbol sahasında bulunan bir şahıs tarafından saniye saniye cep telefonu kamerasına kaydedildi.

basibos-kopekler-kucukbas-hayvanlara-saldirdi.jpg

Başıboş köpekler, küçükbaş hayvanlara saldırdı

19 Mayıs Pazar günü ise Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde başıboş köpeklerin saldırdığı 1 keçi telef olurken 1 keçi ile 2 koyun da yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, olay, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine bağlı Küçük Sergen kırsal Mahallesinde yaşandı. İddiaya göre başıboş 4 köpek çevrede otlanan küçükbaş hayvanlara saldırdı. Saldırıda 1 keçi telef olurken 1 keçi ile 2 koyun da yaralandı. Yaralı hayvanların tedavi edilmek üzere veterinere götürüldüğü öğrenildi.

Köpeklerin hayvanlara saldırması üzerine mahallede panik yaşandı. Ailelerin çocuklarını tek başına dışarı bırakmadığı belirtildi.

Erdoğan talimat verdi: Sokak köpekleri için harekete geçiliyor

Uzun süredir üzerinde çalışılan Hayvanları Koruma Kanunu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Meclis'te gündeme geliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uzun zamandır Türkiye'de tartışılan sokak hayvanları meselesini Meclis'e taşıyor. Edinilen kulis bilgisine göre Erdoğan, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nun revize edilmesi için talimat verdi. Kanun perşembe günü Meclis'te görüşülecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda “Sahipsiz hayvanların yeri sokaklar değil barınaklardır" mesajı vermişti. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 24 Haziran 2004'te yürürlüğe giren 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nda sokak hayvanları, barınak sorunları görüşülerek revize edilmesi bekleniyor.

Sokak hayvanlarıyla ilgili sorun yerel seçim öncesi de Türkiye'nin bir hayli gündemini meşgul etmişti.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Merkezi

Etiketler :