Konya'da pedallar çevrildi

Konya'da pedallar çevrildi
Konya Büyükşehir Belediyesi, 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü dolayısıyla bisiklet sürme etkinlikleri gerçekleştirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü dolayısıyla sivil toplum kuruluşları ve bisiklet dernekleriyle bisiklet sürme etkinliği gerçekleştirdi.

BİSİKLET YARIŞLARI YAPILDI

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Konya'daki bisiklet kullanıcıları ile Karatay Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi'nde tedavi gören öğrencilerin katıldığı etkinlik, Meram Tavus Baba Türbesi yanında bulunan açık otoparktan başlayıp Türkiye'nin ilk Olimpik Veledromu'nda sona erdi. Daha sonra Konya Olimpik Veledromu'nda Yıldız Gençler Bisiklet Yarışları gerçekleştirildi.

konya-da-pedallar-cevrildi-3.jpg

ÖDÜL VERİLDİ

Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Dünya Çevre Haftası kapsamında şehir genelindeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselere yönelik düzenlediği "İklim Değişikliği ve Sıfır Atık" yarışmalarıyla Yıldız Gençler Bisiklet Yarışları'nda dereceye giren öğrencilere ve sporculara ödülleri verildi.

konya-da-pedallar-cevrildi-4.jpg

TEŞVİK EDİLDİ

Öte yandan, Konya Büyükşehir Belediyesi, Beyhekim Psikiyatri Kliniğinde rehabilitasyon alan hastalara yönelik "Bisiklet Sürme" etkinliği gerçekleştirdi.

konya-da-pedallar-cevrildi-1.jpg

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından bisiklet kullanımını teşvik etmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl şehir genelindeki okullarda düzenlenen "Bisiklet Şehri Konya" temalı fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar da bir alışveriş merkezinde sergilenerek sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Etiketler :