Konya’da otomobil kullanıcıları uygun fiyata kaliteli hizmeti burada buldu

Konya’da otomobil kullanıcıları uygun fiyata kaliteli hizmeti burada buldu
Konya’nın ilk ve en büyük Fiat Özel Servisi olan KONFİAT, en uygun fiyat garantisi sunuyor.

Her türlü hizmeti tek bir çatı altında topladıklarını dile getiren KONFİAT Yönetim Kurulu Başkanı Talha Altuntaş, “Firmamızda kaporta, boya, elektrik, yedek parça, hasar danışmanlığı, mekanik tamir, bakım, onarım gibi işlemlerin hepsi tek bir çatı altında bulunuyor” dedi.

konyada-otomobil-kullanicilari-uygun-fiyata-kaliteli-hizmeti-burada-buldu.jpg

4 bin metrekarelik alanda hizmet veren KONFİAT, şehrin ilk ve en büyük Fiat Özel Servisi olma özelliğini taşıyor. Sektöre giriş hikayesini anlatan KONFİAT Yönetim Kurulu Başkanı Talha Altuntaş, “Lise ve orta öğretimimi Konya’da okudum. Üniversite otomotiv mühendisliği mezunuyum. Üniversiteyi Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’nde bitirdim ve bölüm ikincisi olarak mezun oldum. Gözümü sanayide açtım desem yalan olmaz. Baba mesleği, 50 yıllık bir firmayız.

konyada-otomobil-kullanicilari-uygun-fiyata-kaliteli-hizmeti-burada-buldu-001.jpg

KONFIAT, Konya’da bulunan 3. servisimiz. Buranın kurucusu babam Nuh Altıntaş. Kurulduktan sonra 2010 senesinde bize Konya’nın en büyük Fiat servisini kurmak istediğini söyledi. Bin metre kapalı alanda, toplam 2 bin metrekarelik bir alanda tesis oluşturmak istediğini söyledi. O dönem 2010 senesinde bin metrekarelik bir servis iç donanımı, yedek parçası, tesisatı, hırdavat malzemeleriyle birlikte çok hayali bir şey. Çok şükür bunu gerçekleştirdik. Okul çıkışı ve yaz tatillerinde burada işi öğreniyorduk. 2015’de üniversite sınavına girdim ve kazandım. Stajımı burada yapmak istediğimi hocalarıma belirttim. Üniversite hayatımda çeşitli sektörleri ve firmaları tanıma fırsatım oldu” ifadelerini kullandı.

konyada-otomobil-kullanicilari-uygun-fiyata-kaliteli-hizmeti-burada-buldu-004.jpg

TÜM SERVİSLER TEK ÇATI ALTINDA

Üniversite yıllarında kaporta ve boya işlerinin de KONFİAT bünyesinde olması gerektiği düşüncesine girdiğini aktaran Altuntaş, “Ben üniversiteye giderken buranın kaporta kısmı bünyemizde yoktu. Üniversiteden sonra kendime ve iş yerime çeşitli hedefler koydum. Kaporta, boya işlerinin olması gerektiğini düşündüm. Bana göre müşterilerimizin en büyük problemi sanayide özel servis bandında elektrik varsa tamir yok, tamir varsa kaporta, boya yok. Bizim istediğimiz müşteri geldiğinde kaporta, boya, elektrik, yedek parça, hasar danışmanlığı, mekanik tamir, bakım, onarım gibi hepsini tekbir çatı altında bulundurmak istedik. Açıldığımız zaman da Konya’da özel servis olarak öncüydük ve şuanda da öncü olduğumuzu düşünüyoruz. Şuan saymış olduğum tüm servisleri tek bir alanda kendi bünyemiz çerçevesinde gerçekleştirmekteyiz” dedi.

konyada-otomobil-kullanicilari-uygun-fiyata-kaliteli-hizmeti-burada-buldu-002.jpg

30 KİŞİLİK DEV KADRO

KONFİAT’ın kendisine hedefler koyarak ilerleyen ve büyüyen bir servis olduğuna dikkat çeken Altuntaş, “Firmamız; müşteriyle olan ilişkilerini ön planda tutan, olumlu veya olumsuz dönüşlerde hemen karşılık veren ve reaksiyona hemen girebilen bir servis. Böyle olunca KONFİAT kaporta- boya bölümünü de açtı. Bin metre kapalı alandan iki bin metrelik kapalı alana geçiş yaptık ve tesisimizi 4 bin metrekarelik alana çıkardık. Daha sonra hasar danışmanlığı, sigorta danışmanlığı birimlerimiz açıldı ve böylelikle çalışma arkadaşlarımızın sayısı 30’u geçti. Şuan 30 kişilik bir dev kadroya sahibiz” ifadelerini kullandı.

konyada-otomobil-kullanicilari-uygun-fiyata-kaliteli-hizmeti-burada-buldu-005.jpg

'SORUNLARI HIZLI BİR ŞEKİLDE GİDERİYORUZ'

Kadro sayısının fazla olmasının sebebini açıklayan Altuntaş, “Amacımız müşterilerin sorunlarını hızlı bir şekilde giderebilmek ve çözüm odağına kavuşturabilmek. Günümüzde otomobil her şey. İş, gezi her yerde otomobil bir ihtiyaç halinde döndü. O ihtiyaca da en hızlı şekilde karşılık verebilirsek müşterimiz de bundan sonraki hayatına rahat bir şekilde devam edebilir. Her işini hızlı bir şekilde halledebilir. Ticaretle uğraşan kişilerin işleri aksamaz. Bu yüzden kalabalık bir kadroya sahibiz ve geleneksel bir yapımız var. Bu zamana kadar bozmadık ve bozmayı da düşünmüyoruz. Her işimizde bir usta bir çırak ilişkisi ile çalışıyoruz. Yeni nesilde yeni ustalarımızı da yetiştiriyoruz”

konyada-otomobil-kullanicilari-uygun-fiyata-kaliteli-hizmeti-burada-buldu-003.jpg

konyada-otomobil-kullanicilari-uygun-fiyata-kaliteli-hizmeti-burada-buldu-006.jpg

Kaynak:Haber Merkezi

Etiketler :