Konya'da minibüs ve taksi ücretlerine zam! O günden itibaren geçerli

Konya'da minibüs ve taksi ücretlerine zam! O günden itibaren geçerli
Konya'da minibüs ve taksi ücretlerine zam geldi. Peki, Konya'da 2024 yılında minibüs ve taksi fiyatları kaç oldu? Konya'da indi-bindi minibüs fiyatları ne kadar?

Konya’da minibüs ve taksi ücretlerine güncelleme yapıldı. Buna göre Konya'da 2024 yılı indi-bindi minibüs fiyatları 15 lira oldu.

'10 AY GEÇTİ'

KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, Konya'da minibüs ve taksi ücretlerine düzenleme yapıldığını açıkladı. Başkan Muharrem Karabacak, ulaşım güncellemesiyle ilgili şu bilgileri verdi: "15 Ağustos 2023 tarihinde almış olduğumuz şehir içi Minibüs ve Taksi ücret düzenlemesinin üzerinden 10 ay gibi bir süre geçmiş olup, bu süre zarfında akaryakıt, amortisman ve işletme maliyetlerine gelen artışlar nedeniyle ulaşım ücretlerine düzenleme yapma gereği doğmuştur."

'MİNİBÜS 15, TAKSİ 100'

Karabacak, sözlerini şu şekilde sürdürdü; "Alınan kararla Minibüs indi- bindi ücretimiz 15 TL.-, mesafesine göre 18 – 20 TL. olarak, Taksi ücretlerimiz taksimetre açılışı 30 TL., km ücreti 30 TL., Kısa mesafe indi-bindi ücreti 100 TL. olarak belirlenmiştir. Alınan karar 10 Haziran 2024 Pazartesi gününden itibaren uygulamaya başlayacaktır. Yolcularımızın ve vatandaşlarımızın düzenleme kararını anlayışla karşılayacaklarını ümit ediyor, saygılar sunuyorum”