Konya’da kadın lastikçi bir ilki başardı

Konya’da kadın lastikçi bir ilki başardı
Konya’da yıllardır lastik sektöründe hizmet veren Filiz Kasapoğlu yeni bir girişimde bulundu.

Konya sanayisinin ‘lastikçi ablası’ Filiz Kasapoğlu 4 yıl önce kurduğu FLZ Otomotiv markasıyla da kendini tanıtmayı başardı. Kasapoğlu, yine sektöre yeni bir soluk getiren hamle yaptı. Sürekli kendini geliştirdiğini ve ileriye doğru adım adım gittiklerini dile getiren Kasapoğlu, ilk açtığı işletmesi küçük gelmeye başlayınca daha geniş bir alana geçtiklerini belirtti. Şimdi de FLZ Showroom’u kurduklarını söyleyen Kasapoğlu, burada hayallerini gerçekleştirdiğini anlattı.

1-filiz-kasapoglu.jpg

KADIN OLARAK İLKLERE ÖNCÜLÜK ETTİ

Erkeklerin yoğun olarak çalıştığı sanayide kadın olarak ilkleri başaran Filiz Kasapoğlu, yeni yerinde müşterilerin lastik söküp takma işlemlerini koltuklarından izleyebilecekleri bir alan oluşturduklarını dile getirdi. Geniş ve temiz bir alanda hizmete devam edeceklerini vurgulayan Kasapoğlu, “Hayalim olan FLZ Showroom’u eylül ayında hizmete sunduk. Ekim’in sonunda da resmi açılışımızı gerçekleştireceğiz. Aslında uzun zamandır böyle bir yer planım vardı fakat aradığım gibi bir dükkan bulamamıştım. Bu sebeple de hayalimi ertelemiştim. Yer konusunda ümidimi kesmiştim. Çünkü düşüncemde şöyle bir yer vardı. Müşterimiz ofisimizde oturduğu koltukta kahvesini yudumlarken lastiğinin sökme takma işlemlerini izleyebilecekti. Alan da böylelikle geniş ve temiz olmalıydı. Daha sonra burası nasip olunca hayalimi gerçekleştirdim diyebilirim. Siz isteyin Rabbim verir diyorum. Gerçekten çok istemiştim ve gerçekleşti.” ifadelerini kullandı.

1-002.jpg

‘TAMİRAT ESNASINDA ARACINIZI İZLEYEBİLİRSİNİZ’

Bazı müşterilerin araç başında işlemleri izlediğini fakat yeni yerlerinde buna gerek kalmadığını vurgulayan Filiz Kasapoğlu, “Yerimiz iki bölmeli. Tamirat işleminin yapıldığı alanın yanında cam bölme var ve diğer alanda dinlenme salonumuzda misafirlerimiz tüm işlemleri izleyerek takip edebiliyorlar. Kafalarında soru işareti kalmaksızın araçlarına yapılan işlemleri görebiliyorlar. Çünkü performanslı araçlar da geliyor. Ve çok ince düşünen müşterilerimiz bulunuyor. Arabanın başında beklemek yerine yerinden takip edebiliyor. Örneğin lastikçilerin en büyük problemi sensör kırılma ve yapıştırma olayıdır. Müşteriler en çok bundan çekinirler. Fakat bizim müşterilerimizin böyle bir tedirginliği olmaz. Zaten yeni yerimizde de bunu kendileri izleyerek görebilirler. “ diye konuştu.

2-001.jpg

MÜŞTERİLERİN RAHATI İÇİN SOSYAL İMKANLAR

Yeni showroomlarında sosyal anlamda da birçok imkan olduğunun altını çizen Filiz Kasapoğlu, “Burada donatı olarak birçok imkan var. Öncelikle anne ve babaların çocuklarıyla geldiklerinde rahat bir ortam olması için akülü arabalarımız var. Yine oyuncaklarımız bulunuyor. Bunun dışında misafirlerimizin rahat edebilmeleri için çay kahve makinelerimiz, bisküvi ve içeceklerin olduğu otomatımız, masaj koltuğumuz, langırt oyunumuz bulunuyor. Yine kafelerde olduğu gibi bizim burada da fotoğraf çekinme alanımız mevcut.” dedi.

9-001.jpg

Etiketler :