Konya'da heyecan dorukta! Sessizlik hakim

Konya'da heyecan dorukta! Sessizlik hakim
Konya ve çevre illerde heyecanlı bekleyiş sürüyor.

Konya, Karaman, Aksaray ve Afyonkarahisar'da Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) gerçekleştiriliyor.

aa-20240609-34824067-34824065-konya-ve-cevre-illerde-yksnin-ikinci-oturumu-ayt-basladi.jpg

Konya'da sınav salonlarının bulunduğu okullara giden adaylar, kontrollerin ardından sınav salonlarına alındı. Görevliler, kapıların kapatılmasına doğru okul çevresinde adaylara uyarılarda bulundu. Sınav için okullara girişler, 10.00'da sona erdi. Adayların aileleri okulların dışında sınavın tamamlanmasını bekliyor.

ADAYLAR UYARILDI

Aksaray'da da adaylar, gerekli kontrollerin ardından sınav yapılacak okul binalarına giriş yaptı. Görevliler, kapıların kapatılmasına sayılı dakikalar kala okul çevresinde adayları uyardı. Sınav için okullara girişler 10.00'da sona erdi. Aileler de öğrenciler için Kur'anı Kerim okuyup, dua etti.

ÖNLEM ALINDI

Karaman'da Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'nde bulunan fakültelerde sınava girecek öğrenciler evrak kontrolü ardından binalara alındı. Polis ekipleri, kampüs içerisinde gürültü yapılmaması için önlem aldı. Veliler, sınava giren öğrenciler için Kur'an-ı Kerim okudu.

DUA ETTİLER

Afyonkarahisar'da adaylar, gerekli kontrollerin ardından sınav yapılacak okul binalarına giriş yaptı. Sınavın başlamasıyla aileler de okul çevrelerinde öğrenciler için dua etti.

Kaynak:AA

Etiketler :