Konya’da hayvan yetiştiricilerinin imdadına koşan marka oldular

Konya’da hayvan yetiştiricilerinin imdadına koşan marka oldular
Konya'da hayvancılık sektörüne hizmet veren Konvit Akvet firması, ürettiği gıda takviyesi ürünlerle yetiştiricilerin imdadına koştu.

Hem büyükbaş hem de küçükbaş hayvanlar için üretim yaptıklarını söyleyen Konvit Akvet Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Bostancı, "1997 yılında babamız Ahmet Bostancı ve ağabeyim Celal Bostancı'nın birlikte kurduğu markamızı daha da ileriye taşıyabilmek için ben de ekibe dahil oldum. 2013'den bu yana da işimizin başındayız. Hayvancılık üzerine çiftlik ekipmanları üzerine hizmet veriyoruz. Bünyemizde yalama taşları, yalama kovaları ve Premix'ten oluşan yaklaşık 54 kalem ürün bulunuyor. Bunlar büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için kullanılıyor. Başlıca inekler, atlar, develer, kanatlı grubu dediğimiz tavuklar, güvercinler olmak üzere bütün hayvanlar için üretim yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

konvit-akvet-18.jpg

'HAYVANIN TUZ İHTİYACINI YÜZDE 100 GİDERİYOR'

Tamamen kendi bünyelerinde ürettikleri yalama taşı hakkında bilgi veren Hüseyin Bostancı, "Yalama taşlarını birinci sınıf yemek tuzundan imal ediyoruz. Bu ürün Türkiye'de nadir yapılıyor. Bunlardan birisini de biz yapıyoruz. Hayvanlar tuz ihtiyacını karşılamak için bunu tüketir. Bu süreçte dili çalıştığında midesi de çalışır. Böylelikle bağırsak sistemi ve sindirim sistemi de çalışır. Zincirleme sistemiyle yemden daha fazla yarar görür. Daha birçok faydası bulunur. Eskiden kültürde kaya tuzu bulunuyordu. Yalama taşı ise modern olarak kullanılıyor. Kaya tuzunun içinde killi toprak bulunuyor. Yüzde 35'i tuzken, yüzde 65'i atıl üründen oluşuyor. Fakat bu üründe yıkanmış temiz tuz bulunuyor ve daha büyük fayda sağlıyor." dedi.

konvit-akvet-1.jpg

'GÜÇ VE ENERJİ VERİYOR'

Diğer ürünlerini de anlatan Hüseyin Bostancı, "Premix dediğimiz toz vitaminler ise küçük başlar için de besi için de kullanılabiliyor. Hepsi hayvana güç veriyor. Küçükbaş hayvanların daha hızlı ve verimli büyümesini sağlıyor. Beside ise et ve süt verimini yükseltiyor, veteriner maliyetini düşürüyor. Hayvan başı günlük ortalama 200 gram kullanıldığında kalsiyum ihtiyacını gideriyor, kızgınlık problemini ortadan kaldırıyor. Besideki verimi de yüzde 20 oranında artırıyor. Yalama kovası ise hayvanın enerji ihtiyacını karşılıyor. İnsanlar nasıl ki pekmez, bal tüketiyorsa bu da hayvanlara aynı etkiyi yapıyor." şeklinde konuştu.

konvit-akvet-5.jpg

ÜRÜNLERİNİ DÜNYANIN DÖRT BİR YANINA ULAŞTIRIYORLAR

Üretimlerini 40'tan fazla ülkeye ihraç ettiklerini dile getiren Hüseyin Bostancı, "İşlerimizi daha kurumsal hale getirdik. Daha önce iç piyasaya hitap ederken 2013'ten sonra yurt dışına da satış yapmaya başladık. 40'tan fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Kuveyt, Katar, Bosna Hersek, Filistin, İsrail, Almanya, Afrika, ve Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkeye ürün gönderimi sağlıyoruz. Libya'da 170 eczanede ürünlerimiz satılıyor. Gıda takviyesi olduğu için üretimlerimiz tamamen doğaldır. Yüzde 92 oranında da yerliliğe sahiptir. Yurtdışına gönderdiğimiz tüm ürünlerimizi Türk Bayrağı damgalı gönderiyoruz." dedi.

konvit-akvet-40.jpg

ÜÇ ÜRETİMİ DE BİRLİKTE YAPAN NADİR FİRMALARDAN

Türkiye'de bu alanda üç üretimi de yapan nadir firmalardan olduklarını kaydeden Hüseyin Bostancı, "Konya, tarım ve hayvancılıkta lider şehri olduğu için bu işte öncü. Bizler 1997 yılında bu sektöre girdiğimizde hayvancılıkta takviye gıda işini yapan ülkemizde toplamda 2 firma vardı. Birisi de bize aitti. Şu anda ise Tarım Bakanlığı kayıtlarına göre merdiven altı üretim yapanlar da dahil toplam 268 tane firma bulunuyor. Fakat üç ana kol üzerinde de üretim yapan toplamda 4 firmadan birisiyiz." ifadelerini kullandı.

konvit-akvet-38.jpg

PERAKENDE SATIŞ MAĞAZASI DA BULUNUYOR

Konvit Akvet olarak Konya'da perakende satıl mağazalarının da bulunduğunu söyleyen Hüseyin Bostancı, "Ürünlerimizin perakende satışı da bulunuyor. Konya Ticaret Borsası güzergahında bulunan mağazamızda perakende satış yapıyoruz. Ayrıca Arlı Sanayi Sitesinde de üretim fabrikamız yer alıyor. Konya'mızda 1500'e yakın müşterimiz bulunuyor. Ürünlerimizin yetiştiriciye ciddi bir maliyeti de bulunmuyor. Aldıklarında günlük 5-6 TL gibi maliyetleri oluyor. Bu da veteriner maliyetlerini düşürüyor. Ayrıca hayvandaki verimliliği artırıyor. Bilinçli yetiştiricinin kesinlikle bu ürünü kullanması gerekiyor." dedi.

konvit-akvet-7.jpg

'YERLİ VE MİLLİ ÜRÜNLER SUNUYORUZ'

Ürettikleri ürünlerin yerli ve milli olduğuna dikkat çeken Hüseyin Bostancı, "Bünyemizde veteriner hekimin de bulunduğu 7 kişilik ekibimizle full otomatik makinelerimizle üretim yapıyoruz. Tamamen teknolojik üretimler yapıyoruz. Makinelerimiz de yerli üretim. Hammaddemiz Tuz gölünden geliyor. Yüzde 92 yerli yüzde 8 ithal dediğimiz nokta; bazı vitaminler Türkiye'de bulunmadığı için yurt dışından getirtiyoruz. Bunun dışındaki tüm ürünlerimizi yerli ve milli olarak kendimiz üretiyoruz." ifadelerini kullandı.

konvit-akvet-44.jpg

'TÜRKİYE GENELİNDE SATIŞ NOKTALARIMIZ BULUNUYOR'

Türkiye'nin her noktasında ürünlerinin satışının yapıldığını belirten Hüseyin Bostancı, "Türkiye genelinde 1500'ün üzerinde satış noktamız bulunuyor. Denizli'de bulunan depomuzdan da o bölgeye dağıtımı sağlanıyor. Yetiştiricilerimizin istekleri doğrultusunda bünyemizdeki standart ürünlerin dışında anlık çözümler üreterek özel üretimler de yapıyoruz. Arge çalışmalarımız da sürekli devam ediyor. Geçen yıl Tarım Kredi Kooperatiflerinin satışını yaptığı yalama taşlarını biz ürettik. Senegal Tarım Bakanlığına da ürün gönderdik. İşimizin her zaman başındayız. Sürekli fabrikamızda bulunup kontrollerimizi sağlıyoruz. İşimizi hakkıyla ve layıkıyla yapmaya gayret gösteriyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler :