Konya Şeker’de seçime mi gidiliyor? Eski başkan sürprizi...

Konya Şeker’de seçime mi gidiliyor? Eski başkan sürprizi...
Seçimler için resmi olarak yaklaşık bir buçuk yılın kaldığı Konya Şeker’de önemli bir gelişme yaşanıyor.

Konya Şeker kulislerinde şu anki yönetimin mevcut yapısını korumak için baskın bir seçime gideceği konuşuluyor. Bu sebeple de bu yıl haziran ayından Konya Pancar Ekicileri Kooperatifinin Mali Genel Kurulunun ilanının yapılmadığına işaret ediliyor. Kulislerde, Yönetim Kurulunun Seçimli Genel Kurulu, Mali Genel Kurula dönüştürme yetkisinin olduğu da ifade ediliyor.

18 ADAY VAR

Şu anda Konya Şeker’in bünyesindeki Anadolu Birlik Holding’in iştirakleri olan, Konya Şeker Fabrikası, Çumra Şeker Fabrikası, Soma Termik Santrali, Kangal Termik Santrali, Panagro, Torku Atıştırmalık Ürünler Fabrikası, Etanol Fabrikası, Yem Fabrikası, Un Fabrikası, Panplast Fabrikası, Altınekin Yağ Fabrikası, Beta Tohum başta olmak üzere onlarca başka iştirak bulunuyor.

TORKU MARKASI DİKKAT ÇEKİYOR

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifine seçilen başkan ise bütün bu iştiraklerde tam yetkili konumda oluyor. Konya Şeker, Torku markasıyla da gıda sektöründe söz sahibi olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Konya Pancar Ekiciler Kooperatifi için şu anda 18 adayın olduğu, kulislerde konuşulan konular arasında yer alıyor.

ESKİ BAŞKAN SÜRPRİZİ

Önceki Başkan Recep Konuk’un da aday olabileceği ifade edilirken, diğer adaylar şöyle; Ramazan Erkoyuncu (mevcut başkan), Arslan Üstündağ, Uğur Kaleli, Alişan Taşpınar, Mehmet Kale, Ömer Şahin, Yusuf Erdem, Kemal Ateş, Fatih Öksüz, Ferhat Gider, Mithat Kırmızı, Nazım Parla, Servet Sarı, Ali Turan, Seyit Alemdar, Alaaddin Özçelik, Serdar Erdoğan.

Kaynak:Haber Merkezi

Etiketler :