Konya riskli bölgede! Bugün her şey olabilir

Konya riskli bölgede! Bugün her şey olabilir
Konya bugün hava şartlarından dolayı riskli bölgede görüldüğü için uyarılar verildi. Ardından ise bazı bölgelerde kuvvetli yağış ve dolu görüldü.

Konya'da bugün için uyarılar peş peşe gelmişti. Konya'da kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış dolayısıyla ortaya çıkabilecek tehlikeler için vatandaşlar uyarıldı. Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğü uyarılarda bulunurken Konya'nın Hava Tahmincisi Kuttusi Demir de Konya'nın riskli bölgede görüldüğünü vurguladı.

'DİKKATLİ VE TEDBİRLİ OLUNMALI'

Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda şu ifadeler yer aldı; "Salı günü beklenen gök gürültülü sağanak yağışların Konya, Aksaray ve Niğde’de yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Oluşması muhtemel risklere karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

'KONYA RİSKLİ BÖLGEDE'

Konya ve ilçelerinde hava değişimlerini anlık olarak takip eden Kutusi Demir de "Estofex yarın için Konya'mızı riskli bölgede görmüş. Kuvvetli yağmur, yıldırım ve dolu riski." paylaşımını yapmıştı.

DOLU BEYAZA BÜRÜDÜ

Ardından ise bugün Konya'nın birçok ilçesinde kuvvetli sağanak yağış görülürken Güneysınır ilçesinde dolu yağışı her yeri beyaza bürüdü.

guneysinir-dolu-yagisi.jpg

Etiketler :