Konya o gün kavrulacak! Son tahminler açıklandı

Konya o gün kavrulacak! Son tahminler açıklandı
Konya'da hava sıcaklıkları artmaya devam ediyor. Meteoroloji'nin son verilerine göre ise o gün Konya'da hava sıcaklığı 31 dereceyi bulacak.

Konya'da hava sıcaklıkları artarken yağış beklentisi de devam ediyor. Bu haftaki Konya hava durumu ise vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğü'nün son verilerine göre bugün bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu; Konya'nın kuzeydoğusu ile Aksaray çevreleri hariç, bölgenin diğer kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmezken rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi tahmin ediliyor.

SICAKLIKLAR 31 DERECEYE KADAR ÇIKACAK

Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğü'nün son verilerine göre Konya'da 21 Mayıs Salı günü (yarın) parçalı bulutlu olacakken sıcaklıklar 14 ile 29 derece arasında olacak.

Haftanın en sıcak günü olması beklenen 22 Mayıs Çarşamba günü sıcaklıklar 31 dereceyi bulacak. Herhangi bir yağış beklenmezken çok bulutlu bir hava seyredecek.

23 Mayıs Perşembe günü havanın parçalı bulutlu olması tahmin edilirken hava sıcaklıkları 14 ile 30 derece arasında farklılık gösterecek.

Gök gürültülü sağanak yağış beklentisinin sürdüğü 24 Mayıs Cuma gününde ise sıcaklıklar düşecek. En düşük sıcaklık 14 dereceyken en yüksek sıcaklık 21 derece olacak. Önceki günlere göre 10 derece daha düşük sıcaklıkta seyredecek.

'BOL YAĞIŞLI GEÇECEK'

Konya'nın Hava Tahmincisi Kuttusi Demir de sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Bu haftanın bol yağışlı geçeceği yönünde modeller de mutabık. Özellikle 23 Mayıs sonrası sıcaklıklarda sert düşüşler yaşanacak. 20 derecenin altını görebiliriz. Serin ve yağışlı bir Mayıs son hafta bizleri bekliyor."

İşte Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğü'nün Konya için yayımladığı son tahmin tablosu;

konya-hava-durumu.png

Etiketler :