Konya firması AYD Otomotiv, Türkiye’nin 171. en büyüğü

Konya firması AYD Otomotiv, Türkiye’nin 171. en büyüğü
İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu (İSO 500) 2023 yılı araştırmasında AYD Otomotiv 5 sıra daha yükselerek Türkiye’nin en büyük 171. şirketi oldu.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan AYD Otomotiv Endüstri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Harun Aydın, şunları söyledi: “49 yıllık köklü tarihi ile sektöründe dünyanın en büyük üretim tesislerine sahip olan AYD Otomotiv olarak istikrarlı büyümemize devam ediyoruz. Konya'nın dağlık topraklarında doğan, bu topraklara yatırım yapan ve bu topraklardan dünya markası haline gelen firmamız yoluna koşar adım ile devam etmektedir. Özellikle otomotivde ülkemizde üretilmeyen yüksek teknoloji ve ithalata dayalı direksiyon, süspansiyon ve fren parçalarını üretiyoruz. Aynı zamanda sıfır ithalat ve yaptığımız net büyük miktarlı ihracat ile cari açığın kapanmasında çok önemli rol oynuyoruz. Yine durmaksızın yaptığımız yeni tesisler ve fabrikalar sonucu sadece Konya merkezde değil, ilçelerine, kasabalarına ve köylerine yeni iş ve aş imkanları sunmaktayız. O yörelerin de kalkınmasına, gelişmesine ve işsizliğe çare olup ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktayız. 5 bin den fazla çalışanımızla “ Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır ” sloganıyla ve aşkı ile Vatan için çalışıyor millet için üretiyoruz. İşte bunun sonunucudur ki Konya'nın en çok istihdam sağlayan ve açık ara en çok ihracat yapan, en büyük sanayi kuruluşuyuz. AYD Otomotiv olarak kurulduğumuzdan bugüne kadar, sadece kendi imkanlarımız, kendi alınterimiz ve kendi vizyonumuz ile bir Anadolu şehrinde büyük zorluklara ve engellere rağmen, başta Çin olmak üzere dünyadaki diğer rakipler ile rekabet ediyor, hatta onları yenerek dev otomotiv firmalarının yer aldığı şampiyonlar liginde başarı ile mücadele ediyoruz.

İşte bütün bu büyük başarıları; sermayesi, çalışanları, fabrikaları, inancı ve ruhu, yani herşeyi ile lafda değil özde, %100 yerli ve %100 milli olarak nasıl yapılabileceğinin ve nerelere gelinebileceğinin en muhteşem örneğidir AYD.

Bu büyük başarılarımızda rol oynayan tüm yönetici ve çalışanlarımıza, dünyadaki ve Türkiye'deki tüm müşterilerimize, tüm tedarikçilerimize teşekkür ediyorum. Bu vesileyle bugün bu noktalarda olmamızın kaynağı olan, rahmetli sevgili annemiz ve babamızı bir daha minnet ve şükran ile anıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Merkezi