Konya'da bu haberi okumadan dışarı çıkmayın! Yol uyarıları peş peşe geldi

Konya'da bu haberi okumadan dışarı çıkmayın! Yol uyarıları peş peşe geldi
Konya’da bu hafta yapılacak Halk Koşusu ve Banliyö Hattı çalışmaları sebebiyle birçok yol araç trafiğine kapalı olacak. AKOM, vatandaşların bu konuda mağduriyet yaşamaması için uyarılarda bulundu.

Konya’da bu hafta yapılacak program ve çalışmalar sebebiyle birçok yol araç trafiğine kapatılacak. Konya AKOM yapılacak program ve çalışmalar sebebiyle vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına uyarılarda bulundu.

İşte bu haftaki Konya trafik durumu.

HALK KOŞUSU NEDENİYLE KAPALI OLACAK

26 Mayıs Pazar günü yapılacak Halk Koşusu nedeniyle birçok cadde araç trafiğine kapatılacak. AKOM, konu hakkında şu bilgilendirmeleri yaptı;

26 Mayıs Pazar günü 13.30’da başlayacak olan Halk Koşusu esnasında parkur üzerinde bulunan yollar araç trafiğine kapatılacaktır.

Yarış güzergahı sabah 07.00’da kapatılacağından vatandaşlarımızın, Meram - Selçuklu ulaşımı için Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi'ni, Karatay - Selçuklu ulaşımı için Adana Çevre Yolu'nu ve alternatif yolları kullanmaları tavsiye edilmektedir.

Halk Koşusu Güzergahı; Konya Kent Meydanı, Kültür Park, Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu, Koski Genel Müdürlüğü, Atatürk Anıtı, Devlet Tiyatrosu, Zafer, Alaeddin Bulvarı, Konya Kent Meydanı.”

gocr5sxwgaalcnl.jpeg

BANLİYO HATTI NEDENİYLE KAPALI OLACAK

Banliyö Hattı Çalışması sebebiyle kapalı olacak yollar için uyarıda bulunan AKOM, şu açıklamayı yaptı;

“Banliyö Hattı Çalışmaları Hakkında Bilgilendirme

20 - 27 Mayıs tarihleri arasında Banliyö Hattı Çalışmaları kapsamında KOSKİ tarafından su şebeke hattında deplase çalışması yapılacaktır.

Çalışmalar esnasında Demiryolu Caddesi’nin Eski Sanayi Köprüsü ile Malas Altgeçidi (Koyuncu-İstasyon İstikameti) arasında kalan kısım araç trafiğine kapatılacak, trafik akışı alternatif güzergahlardan sağlanacaktır.”

gn8w9eewoaajn5p.jpeg

OTOBÜS DURAĞI DEĞİŞİKLİĞİ

AKOM, Aziz Mahmut Hüdai Caddesi’nde yapılacak çalışma sebebiyle yaşanacak durak değişikliklerinin duyurusunda bulundu.

AKOM, açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Aziz Mahmut Hüdai Caddesi Toplu Ulaşım Duyurusu

21 Mayıs Salı günü Aziz Mahmut Hüdai Caddesi-Fatih Caddesi kavşağında yapılacak düzenleme çalışması esnasında 1 ve 110 numaralı hatlar geçici süreyle 84, 85 ve 86 numaralı duraklara uğramayacaktır.”

gofrnucwmaaytld.jpeg

Etiketler :