Araç kiralarken nelere dikkat edilmeli? Uzmanından tavsiyeler

Araç kiralarken nelere dikkat edilmeli? Uzmanından tavsiyeler
Araç kiralama son yıllarda oldukça fazla tercih edilmeye başladı. Ancak kiralama esnasında vatandaşlar dolandırıcılığa maruz kalabiliyor. Peki, araç kiralarken nelere dikkat edilmeli? Cevabı haberimizde…

Araç kiralama, her geçen gün yükselme eğiliminde olan otomobil piyasasında araç sahibi olmayanların tercih ettiği bir alan. Bu alanla beraber firmalar aracılığıyla istediğiniz süre boyunca uygun gördüğünüz özelliklere sahip araçları kiralayabilir veya satın almadan da araca binip seyahat edebilirsiniz. Oto Kiralama İşletmecisi Osman Göncü, araç kiralarken nelere dikkat edileceği ve fiyatları hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu.

arac-kiralarken-nelere-dikkat-edilmeli-uzmanindan-tavsiyeler.jpg

‘ARACINIZI TANIDIKLARDAN KİRALAYIN’

Vatandaşların araç kiralarken dolandırıcılara karşı dikkat etmesi gerektiğini söyleyen Oto Kiralama İşletmecisi Osman Göncü, “Vatandaşlar araç kiralarken tanıdık kişilerden alması daha iyi oluyor. Tanımadıkları yerden ya da bilindik olmayan firmalardan araç kiralama yapmasınlar. Web sitesini dolandırıcılar çok kullanıyor. İnandırıcı olsun diye telefon numarası bırakıyorlar, kaparo istiyorlar ve rezerve yapacaklarını söylüyorlar. Doğal olarak vatandaşlarda inanıyor. Onlar için ne kadar para alırsak kar etmiş oluruz diye düşünüyorlar. En sonda ortadan kayboluyorlar. Oto kiralama olarak bizlerde tanıdıklarımız tercih ediyoruz.” sözlerine vurgu yaptı.

arac-kiralarken-nelere-dikkat-edilmeli-uzmanindan-tavsiyeler-002.jpg

Araç kiralamanın en çok haziran, temmuz ve ağustos aylarında talebin arttığını belirten Göncü, “Havaların ısınmasıyla beraber bu zamanlarda çok yoğun oluyoruz. Turizminde artmasıyla beraber bizlerde de araç kiralama artıyor. İnsanlar gidecekleri yerleri bizlere söylüyorlar. Bizlerde gereken kontrolleri yapıp müşterimize teslim ediyoruz. Müşterilerimizde firmamıza zamanında aracı getirerek güzel bir alışveriş yapılmış oluyor” diye konuştu.

arac-kiralarken-nelere-dikkat-edilmeli-uzmanindan-tavsiyeler-001.jpg

‘ARAÇ KİRALAMA BİN TL’DEN BAŞLIYOR’

Araç kiralama fiyatlarının bin TL’den başladığını bildiren Göncü, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Vatandaşlara araç kiralarken arabanın değerine göre fiyat belirliyoruz. Mesela 2 milyonluk arabayı 2 bin TL’ye kiralıyoruz. Genel anlamda ise araç kiralama günlük olarak bin TL’den başlayıp 2-3 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.”

Kaynak:Haber Merkezi