15 kamu kurumuna 56.984 personel alımı yapılacak! İşte detaylar

15 kamu kurumuna 56.984 personel alımı yapılacak! İşte detaylar
Resmi Gazete'de yayımlanan personel alımı ilanlarına göre kamuya 56.984 memur ve işçi alımı yapılacak. Alımlar hangi kurumları kapsıyor? Konya'da personel alımı olacak mı? İşte ayrıntılar...

Resmi Gazete'de yayımlanan personel alımı ilanlarına göre kamuya 56.984 memur ve işçi alımı yapılacak. 15 kamu kurumu büro personeli, uzman yardımcısı, hemşire, doktor, öğretmen, mühendis, teknisyen, şoför, koruma ve güvenlik görevlisi, temizlikçi gibi pozisyonlar için yapacağı işçi ve memur alımı detaylarını açıkladı.

Memur olmak isteyen adaylar için 15 kamu kurumunun personel alımı ilanı yayımlandı. Kamuya en çok personel alımı uzman tabip ve sözleşmeli öğretmen pozisyonlarında yapılacak.

Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunlarından çeşitli pozisyonlar için 56.984 personel alımı yapılacak. Peki hangi kurum hangi pozisyonlarda personel alımı yapacak?

İşte personel alımı yapacak kurumlar ve pozisyonlar...

KONYA NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ 25 İŞÇİ ALIMI YAPACAK

Konya'da Necmettin Erbakan Rektörlüğü 5 adet en az lise ve dengi mezunu olan engelli büro işçisi ve 20 adet en az ilköğretim mezunu olan eski hükümlü işçi alımı yapacak.
23 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 27 Mayıs 2024 tarihinde sona erecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI 36 BİN SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALACAK

Yıl sonuna kadar 36 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilmesi hakkında karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla 36 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek. Karar ile birlikte 2024 yılı sonuna kadar 1 diyetisyen, 9 ebe, 2 hemşire, 25 sağlık memuru, 1 sağlık teknikeri, 3 bin 498 tabip ve 32 bin 464 uzman tabip olmak üzere toplamda 36 bin sözleşmeli sağlık personeli alınacak.

TÜRKŞEKER 390 ADET SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI YAPACAK

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ (Türkşeker) bünyesindeki fabrikalarda istihdam edilmek üzere 390 sürekli işçi alımı yapacaklarını bildirdi.

Buna göre; 80 mekatronik bakım onarım, 65 elektrik, 51 endüstriyel otomasyon, 40 mekaniker buhar kazanları, 33 makine bakım onarım, 31'er bilgisayarlı makine ve metal teknolojisi, 15 makine teknisyeni, 12 montaj-kaynak işçisi, 10 iş makineleri operatörü, 9 talaşlı imalat teknisyeni, 3'er torna-freze ve CNC işçisi, döküm teknisyeni ve vinç operatörü, birer kalite kontrol işçisi, kimya teknisyeni, makine-montaj işçisi ve tır şoförü istihdam edilecek.

TÜİK 21 SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ALACAK

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, alınacak personel, TÜİK'in Yazılım, Ağ ve Sistem Yönetimi ile Veri Yönetimi daire başkanlıklarında görev alacak. Buna göre, 5 kıdemli .net yazılım geliştirme uzmanı, 2 kıdemli ağ ve güvenlik uzmanı, 1 kıdemli sistem uzmanı, 1 kıdemli ağ uzmanı, 3 kıdemli yazılım geliştirme uzmanı, 2 kıdemli sistem uzmanı (LINUX), 1 yazılım proje yöneticisi, 1 kıdemli siber güvenlik uzmanı, 1 yazılım test uzmanı, 1 sistem uzmanı (Windows), 1 siber güvenlik uzmanı, 1 veri tabanı yöneticisi, 1 veri bilimci olmak üzere toplam 21 sözleşmeli bilişim personeli istihdam edilecek.

Başvurular, 3 Haziran'a kadar TÜİK Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım Hizmeti veya Kariyer Kapısı internet adresi (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden elektronik olarak yapılacak.

Genel ve özel şartları sağlayan adaylardan sınava katılacakların listesi kurumun internet adresinde 26 Haziran'da ilan edilecek.

Uygulamalı ve sözlü sınav ise 1-12 Temmuz tarihlerinde kurumda gerçekleştirilecek.

TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ 12 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü 6 hemşire, 4 sağlık teknikeri (1 Ameliyathane hizmetleri, 3 Tıbbi Sekreter), 2 röntgen teknisyeni (Tıbbi görüntüleme teknikleri) olmak üzere toplamda 12 adet sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.

21 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 4 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ 121 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK

Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğü, 20 büro personeli, 34 hemşire, 3 ebe, 3 sağlık teknikeri, 1 laborant, 2 diğer sağlık personeli, 1 diğer teknik hizmet personeli, 3 teknisyen (Elektrik-Elektronik Teknolojisi, İnşaat Teknolojisi, Makine Bakım Onarım), 37 destek personeli (Temizlik Hizmetleri, Hastabakıcı, Şoför), 15 koruma ve güvenlik görevlisi, 2 programcı olmak üzere toplamda 121 sözleşmeli personel alımı yapacak.

17 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 31 Mayıs 2024 tarihinde sona erecek.

MERSİN'DE TARSUS ÜNİVERSİTESİ 7 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK

Mersin'de Tarsus Üniversitesi Rektörlüğü, 2022 KPSS(B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle büro personeli ve destek personeli (Temizlik) pozisyonları için 7 adet sözleşmeli personel alımı yapacak.

10 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 27 Mayıs 2024 tarihinde sona erecek.

HATAY MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ 2 ADET SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ALACAK

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü yazılı, sözlü ve uygulamalı sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 2 adet yazılım geliştirme uzmanı alacak.

13 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 27 Mayıs 2024 tarihinde sona erecek.

İZMİR'DE 36 ADET ZABITA MEMURU ALACAK

İzmir Büyükşehir Belediyesi, üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu lisans programından mezun olan ve en az B sınıfı sürücü belgesi olan 23 erkek ve 3 kadın ile üniversitelerin Adalet ön lisans programından mezun olan ve en az B sınıfı sürücü belgesi olan 8 erkek ve 2 kadın zabıta memuru alacak.

24 Haziran 2024 tarihinde başlayan başvurular 28 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ 139 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü 3 büro personeli, 13 destek personeli (7 hasta bakıcı, 1 şoför, 5 temizlikçi) 12 koruma ve güvenlik görevlisi, 1 tekniker, 92 hemşire, 1 fizyoterapist, 1 diğer sağlık personeli, 1 röntgen teknisyeni, 15 sağlık teknikeri olmak üzere toplam 139 sözleşmeli personel alımı yapacak.
15 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 29 Mayıs 2024 tarihinde sona erecek.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI 20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALIMI YAPACAK

Bakanlığın 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin başvuru duyurusuna göre, sözlü sınava alınmaya hak kazanan adaylar ile bu adayların yerleştirildikleri sınav merkezleri, 10 Haziran'da ilan edilecek. Sözlü sınavlar ise 1 Temmuz'dan itibaren başlayacak.

Tercih başvurusu ile atama ve göreve başlamaya ilişkin açıklamalar, sözlü sınavların tamamlanıp sonuçlarının ilanından sonra yapılacak.

Başvuracak adayların, 2023'te yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında, KPSSP10, KPSSP121 ve KPSSP120'den 50 ve üzerinde puan alması gerekecek.

Sözlü sınava girmek için başvurusu onaylananlardan belirlenen puan türlerinin sonuçlarına göre, her alan için en yüksek puandan başlamak üzere atama alanları bakımından belirlenen kontenjan sayısının üç katı aday yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava alınacak.

Sözlü sınav giriş belgeleri, 1 Haziran'da Bakanlığın internet sitesinden yayımlanacak ve adaylar fotoğraflı sözlü sınav giriş belgelerini bu adresten e-Devlet şifreleriyle alabilecek.

Sınav giriş belgesinde ve Sözleşmeli Öğretmen Alımı Sözlü Sınav Aday Değerlendirme Formunda yer alacak başvuru numarası adayın başvurusu esnasında sistem tarafından oluşturulacak.

Adaylar eğitim bilimleri ve genel kültür, alanıyla ilgili konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, iletişim becerileri, öz güveni ve ikna kabiliyeti, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecek.

Sözlü sınav komisyonunun sekretarya işlemleri, sınav merkezlerinin bulunduğu il milli eğitim müdürlüklerince yürütülecek. Sözlü sınav komisyonu bir başkan, iki üyeden olmak üzere üç kişiden oluşacak. Komisyon üyeleri hangi komisyonda görevli olduklarını sınav günü öğrenecek.

Adayların sözlü olarak verdikleri cevaplar Sözleşmeli Öğretmen Alımı Sözlü Sınav Aday Değerlendirme Formu ile puanlanacak ve sınav esnasında kamera kaydı alınacak.

Adaylar, elektronik kura ile belirlenen sorulara verdikleri cevapları ayrıca soru-cevap kağıdına el yazısı ile yazarak imzalayacak.

Soru-cevap kağıdına cevapların aday tarafından yazılmaması, yazılıp imzalanmaması veya soru-cevap kağıdının usulüne uygun olarak aday tarafından komisyona teslim edilmemesi halinde bu durum komisyon tarafından tutanak altına alınacak.

Adaylar, sözlü sınava fotoğraflı sözlü sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgeleri ile alınacak. Bunun dışındaki sürücü belgesi, kurum kimlik kartı gibi belgeler geçerli sayılmayacak. Sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi olmayan adaylar sınav yapılan binaya alınmayacak.

Geçerli kimlik belgesi sadece sınav binasına alınma aşamasında kullanılacak olup sınav binasına gerekli kontrollerle alınan adayın kimlik bilgisi komisyon üyeleri de dahil olmak üzere hiç kimseyle paylaşılmayacak.

Sözlü sınava katılanların sınav puanları bir sonraki aday sınav salonuna girmeden önce komisyon üyelerince Sözlü Sınav Sonuç Ekranı'na girilecek ve değerlendirme işlemi tamamlanacak.

Sözlü sınav sonuçları tüm adayların sözlü sınav süreçleri tamamlandıktan sonra duyurulacak ve adaylar sonuçlarını kişisel e-Devlet kullanıcı adı ve şifreleriyle öğrenebilecek.

Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacak. Sözlü sınavlar, Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Tekirdağ, Trabzon ile Van'da yapılacak.

MTA 22 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) merkez ve taşra birimlerinde istihdam edilmek üzere, 2022 yılı KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın 2 teknisyen (Kimya), 20 koruma ve güvenlik görevlisi olmak üzere toplamda 22 sözleşmeli personel alımı yapacak.

Sıralamaya girenlerin 5 katı kadar yedek pozisyon belirlenecek. Asıl kazananlardan müracaat eden olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek kazananlardan sırasıyla yerleştirme yapılacak.

20 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 2 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ 1 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü, 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle 1 sözleşmeli programcı alacak.

20 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 4 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

AFYONKARAHİSAR SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ 8 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü 1 hemşire, 2 fizyoterapist, 3 sağlık teknikeri (Tıbbi sekreter), 1 büro personeli, 1 koruma güvenlik görevlisi olmak üzere toplamda 8 sözleşmeli personel alımı yapacak.

22 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 5 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ 30 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPACAK

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü, 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle 4 büro personeli, 22 destek personeli (14 Temizlik Görevlisi, 4 Park ve Bahçeler, 2 Bakım Onarım, 1 Şoför), 3 koruma ve güvenlik görevlisi, 1 diğer teknik hizmet personeli olmak üzere toplamda 30 sözleşmeli personel alımı yapacak.

22 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 5 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI 170 ADET MEMUR ALIMI YAPACAK

Dışişleri Bakanlığı konsolosluk ve ihtisas memuru pozisyonu için Bilişim ve Bilgi Teknolojileri için 20 (İngilizce bilen), Teknik Destek için 10 (İngilizce bilen) ve Kurumsal Destek için 140 (100 İngilizce bilen, 10 Fransızca bilen, 5 Almanca bilen, 6 Rusça bilen, 8 Arapça-Farsça bilen, 5 İspanyolca- Portekizce bilen, 1 İtalyanca bilen, 2 Çince-Japonca bilen, 3 Yunanca-Ermenice-İbranice bilen) toplamda 35 yaşını doldurmamış 170 adet memur alımı yapacak.

27 Mayıs 2024 tarihinde başlayan başvurular 14 Haziran 2024 tarihinde sona erecek.

Kaynak:Haber Merkezi

Etiketler :