NEÜ, üniversiteler sıralamasında yükselişini sürdürüyor

NEÜ, üniversiteler sıralamasında yükselişini sürdürüyor
Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ), “THE Dünya Genç Üniversiteler 2024” sıralamasına Türkiye’den giren 58 üniversite içinde genel sıralamada geçen yıla göre 2 sıra daha yükselerek 8’inci oldu.

NEÜ, İngiltere merkezli uluslararası yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) tarafından hazırlanan “Dünya Genç Üniversiteler 2024 Sıralaması” verilerine göre dünya sıralamasında 301-350 bandına yerleşerek önceki seneye göre yine bir üst banda çıkma başarısı gösterdi.

Bu yıl dünya genelinde 673 üniversitenin değerlendirildiği, Türkiye'den 80 üniversitenin başvuru yaptığı listede 58 Türk üniversitesi yer aldı. NEÜ, Dünya Genç Üniversiteler 2024 listesinde Türkiye’den katılan üniversiteler genel sıralamasında 8’inci, devlet üniversiteleri arasında 2’nci oldu. NEÜ, “Öğretim” kategorisinde listeye, Türkiye’deki 58 üniversite içerisinden geçen sene olduğu gibi bu yıl da ilk sıradan dahil oldu.

neu-universiteler-siralamasinda-yukselisini-surduruyor.png

Times Higher Education'ın yaptığı ve son 50 yıl içerisinde kurulan dünyadaki en iyi üniversitelerin sıralandığı 2024 Genç Üniversiteler Dünya Sıralamasında (Young University Rankings 2024) NEÜ üçüncü kez girdiği listede önemli yükselişini sürdürdü. Öğretim, araştırma ortamı, araştırma kalitesi, uluslararası görünüm ve sanayi olmak üzere 5 ana kategori ve 18 performans göstergesine göre yapılan, dünyadan 673, Türkiye'den ise 58 üniversitenin girdiği sıralamada Necmettin Erbakan Üniversitesi özellikle “öğretim” ve “uluslararası görünürlük” kategorilerindeki başarısıyla dikkat çekti.

Kaynak:Haber Merkezi

Etiketler :