• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Zorlu, ülke ve dünya gündemini değerlendirdi
30 Eylül 2013 Pazartesi 13:44

Zorlu, ülke ve dünya gündemini değerlendirdi

''İnanıyorum ki bu paket, ülkenin her yerinden her kesiminden büyük destekler alacak ve Türkiyeyi siyasi, sosyal, demokratik anlamda çok büyük hedeflere, çok büyük noktalara getirecek''

AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu, demokratikleşme paketinin, ülkenin her yerinden, her kesiminden büyük destekler alacağını ve Türkiye’yi siyasi, sosyal, demokratik anlamda çok büyük hedeflere, çok büyük noktalara getireceğine inandığını söyledi.

Zorlu, İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, Konya, ülke ve dünya gündemini değerlendirdi.

Son 10 yılda, devleti milletin hizmetkarı yapabilmek, devlet ile millet arasındaki güven sorununu ortadan kaldırmak yani, devletle milleti kucaklaştırmak için AK Parti Hükümeti'nin çok büyük gayretleri olduğunu ifade eden Zorlu, bu süreçte birçok alanda reformlar gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi, bölgesinde ve dünyada çok daha etkin, çok daha itibarlı bir konuma yükselmesi, "Yeniden Büyük Türkiye" için reformları kararlılıkla sürdürmeye devam edeceklerini ifade eden Zorlu, şunları kaydetti:

"İnanıyorum ki, Türkiye, gerekli değişim ve dönüşümü, gerekli reformları gerçekleştirdiği müddetçe bölgesinde çok daha önemli bir aktör haline gelecek; güçlü ekonomisi, ileri demokrasisi ve aktif dış politikasıyla dünyanın yükselen yıldızı olmayı sürdürecektir. Bu demokrasi mücadelesinin önemli adımlarından biri olan Demokratikleşme Paketi bugün Sayın Başbakanımız tarafından açıklanacak. Sayın başbakanımızın da ifade ettikleri gibi yapılacak açıklama belki birçok kesimi şaşırtabilir. Zira AK Parti iktidarına kadar bu konu ile alakalı çaba gösteriyormuş gibi davranıldı ama AK Parti iktidarı ile birlikte birçok konuda olduğu gibi bu konuda da büyük mesafeler kaydedildi önemli çabalar gösterildi. Bugün itibari ile bir adım daha atılmış oluyor ve başbakanımızın açıklayacağı paketle Türkiye’de yeni bir sayfa açılmış olacak. İnanıyorum ki bu paket ülkenin her yerinden her kesiminden büyük destekler alacak ve Türkiye’yi siyasi, sosyal, demokratik anlamda çok büyük hedeflere, çok büyük noktalara getirecek."

TBMM'nin 1 Ekim’de açılacağını anımsatan Zorlu, "Konya milletvekilleri olarak bu tatil dönemini verimli bir şekilde tamamladığımızı belirtmek istiyorum. İl teşkilatımızın organizasyonu ile Konya’nın tüm köylerini gezdik. Ayrıca Sivil toplum kuruluşları ziyaretleri ile esnaf ziyaretleri yapma imkanı bulduk. Ak Parti milletvekilleri olarak her zaman halkımızın yanında ve halkımızla beraber olduk. Başbakanımıza ve AK Parti’ye gösterilen teveccüh üzerimizdeki sorumluluğu bir kat daha artırmıştır. Yeni yasama döneminde Ülkemizin her anlamda şahlanışına vesile olacak yasal düzenlemelerin yapılması hususunda var gücümüzle çalışacağımızı belirtmek istiyorum" diye konuştu.

Zorlu, 2014 yerel seçimleri için 1 Ekim itibariyle de AK Parti'nin aday adaylığı için başvuruları almaya başlayacağını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Dileyen herkes aday adayı olabilecek. 1 Kasım’a kadar devam edecek aday adaylığı başvurularının ardından teşkilatlarımız ve milletvekillerimiz görüşünü belirtecek. Son olarak da genel merkezimizde aday adayları değerlendirilerek adaylar belirlenmiş olacak. Daha sonra ise adaylarımız, milletvekillerimiz ve teşkilat mensuplarımızla birlikte son güne kadar kendimizi, yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı milletimize anlatarak kendilerinden destek isteyeceğiz. İnanıyorum ki daha önce olduğu gibi bu seçimde de en büyük teveccüh ve destek bizim partimize olacak. Finalde de ipi göğüsleyen partimiz olacaktır."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA