• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Zorlu; Türkiyede dil eğitimini çözeriz
29 Mart 2011 Salı 12:46

Zorlu; 'Türkiye'de dil eğitimini çözeriz'

12 Haziranda yapılacak milletvekili seçiminde AK Partiden aday adayı olan İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Cem Zorlu, Konyanın ve Türkiyenin layık olduğu mevkiye geleceğine inandığını kaydetti.

12 Haziran’da yapılacak milletvekili seçiminde AK Parti’den aday adayı olan İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Cem Zorlu, Konya’nın ve Türkiye’nin layık olduğu mevkiye geleceğine inandığını kaydetti.

Konya’da doğup büyümüş ve Anadolu’nun çeşitli şehirlerini ziyaret etmiş biri olarak Konya’nın değerini bildiğini söyleyen Zorlu,  ‘Konya için hayati önem taşıyan Konya Ovaları Sulama Projesi, Hızlı Tren Projesi, ulaşım, altyapı yatırımları, köylerin kalkınmasına yönelik projeler bir bir gerçekleştirilmiş adeta Türkiye ve Konya çağ atlamıştır. Konyamızı daha üst seviyeye çıkartmak bizim asli görevimizdir elimden geleni yapmaya hazırım’ dedi.
 
Uzun yıllar yurt dışında görev yapmış ve oralardan tecrübeler derlemiş, Türkiye'yi doğudan, batıdan ve kuzeyden gözlemlemiş bir akademisyen olarak ülkedeki bu değişime katkı sağlamayı sorumluluk addedddiğini ifade eden Zorlu, Çok genç ve dinamik bir nüfusu olan ülkemizin daha verimli bir iş gücüne ihtiyacı olduğunu dile getirdi.
 
Bu günlerde İslam ülkelerinin bir kısmında önemli idari değişikliklerin yaşandığını söyleyen Zorlu şu ifadelerde vulundu:'' Bu ülkelerin halkları çoğunlukla ülkemizin yönetim biçimini ve Sayın Başbakanımızı örnek alıyorlar. Öyle görünüyor ki, birkaç yıl içinde bu bölgedeki etkinliğimiz çok daha üst seviyelere çıkacak ve bizim tüm dünya ile kuracağımız ciddi iletişim alanları oluşacak. Akademik birikimi ve tecrübesi bu iletişim alanlarıyla uyumlu olan kişilerin bu sürece olumlu katkılar sağlayacağına inanıyorum. Sosyal hayat açısından ülkemize bakarsak, eğitim ve sağlık imkânlarında, güvenlik ve insan hakları konusunda, yaşam kalitesi ve satın alma gücünde köklü değişimlerin yaşandığı bir Türkiye görmekteyiz. Her alanda yaşanan bu değişime duble yolları, hızlı tren ağlarını, dünya standartlarında inşa edilen kamu binalarını, hava taşmacılığının geldiği son noktayı da ekleyebiliriz. Ak Parti iktidarda olduğu sürece çok kısa zaman içerisinde medeni imkânlar bakımından Avrupa’yı geçmemiz hayal bile değil artık. Kendi yakın çevremde de gözlemlediğim bir hususu sizlerle paylaşmak istiyorum: Ak Parti’nin bu hizmetleri muhalif parti tabanları tarafından bile takdirle karşılanmaktadır. ‘ dedi.

 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA