• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ziya Özboyacı adaylığını açıkladı
10 Mart 2011 Perşembe 11:55

Ziya Özboyacı adaylığını açıkladı

Bir süre önce Ak Parti Konya İl Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılan İşadamı Ziya Ozboyacı, Ak Parti'den Konya Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
Bir süre önce Ak Parti Konya İl Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılan İşadamı Ziya Ozboyacı, Ak Parti'den Konya Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
Ziya Özboyacı, Ak Parti Konya İl Teşkilatında düzenlediği basın toplantısında,12 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
 
Türkiye’de siyaseti gerçek zeminine AK Parti'nin oturttuğunu ve partilerinin yeni bir siyasi tarz geliştirerek, uzlaşmacı tutumu ile kalkınmayı ön plana aldığını belirten Özboyacı, ekonomiden dış politikaya, yatırımlardan terörle mücadeleye kadar önemli gelişmelere imza atıldığını ifade etti.

Ziya Özboyacı, şunları söyledi:
 
"Bildiğiniz gibi AK Parti 14 Ağustos 2001 tarihinde kuruldu. Bu kuruluş faaliyetleri esnasında AK Parti’nin Konya teşkilatlanma çalışmalarında bulunmamızın sebebi; 70’li yılların ortalarından beri, şu an AK Parti’nin sahip olduğu fikriyatla paralel düşüncelerimizi hayata geçirme arzumuzdur. Bu hizmet etme arzumuz 70’li yıllarda başta MTTB olmak üzere, değişik sosyal derneklerle devam etti. 12 Eylül süreci sonrasında 83’te Anavatan ve  94’te Refah Partisi ile hizmete dönüştükten sonra, Müsiad Konya Şube Başkanlığı ve değişik sivil toplum kuruluşlarında yöneticiliklerle, AK Parti’ye kadar uzandı"

Ülkenin son 8 yılda kat ettiği mesafeyi çok önemsediğini ve bu süreçte 6 önemli  seçim yaşandığını söyleyen Özboyacı, başarı çıtasının çok daha yükseklere çıkması için var güçle çalışmak üzere böyle bir tercihte bulunduğunu belirtti.

Özboyacı şöyle devam etti:
 
"Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olan Konya, gelişmiş sanayisi ve müteşebbis işadamlarıyla KOBİ Başkenti olarak, uçsuz bucaksız ovaları ve tarıma dayalı kırsal kesimiyle tarım başkenti olarak, yeni açılan Üniversiteleri ile artık bir üniversiteler şehri olarak, evrensel değerlerimiz, Hz. Mevlana, Şeyh Sadreeddin Konevi, Şems-i Tebrizi, Nasredin Hoca gibi irfan ve kültür dünyamız ile kültür ve inanç turizminin zirvesinde yer alan bir medeniyetler şehridir. 'Bir başkent her zaman başkenttir' prensibi doğrultusunda, Konya’mıza  hizmet etmek için bu yola çıktık.
 
Geçtiğimiz yıllarda, Konya’da önemli işlere imza atan bir hükümetimiz var. Ankara-Konya Yüksek Hızlı Treni’nin yakın zamanda seferlere başlayacak olması, Mavi Tünel çalışmaları, Bağbaşı Barajı projesinin tamamlanmak üzere olması, bölünmüş yollarımızın büyük bir kısmının tamamlanmış olup bir kısmının da yapımının devam etmesi, önümüzdeki süreçte Konya’nın kalkınması yönünde yapılacak daha büyük projelerin teminatı durumundadır"
 
Ak Parti'nin iktidar yürüyüşüne destek olmak üzere, yöneticiliğini yaptığım ekonomik, sosyal ve sivil toplum kuruluşlarından edindiğim tecrübelerim ile uzun yıllar içerisinde gelişen siyasi birikimim bünyesinde teşkilat kökenli kimliğim ile parlamento çatısı altında Konya’ya, Konyalı hemşerilerimize hizmet etmek arzusundayım. Bu istikamette Konya’mızın siyasi, sosyal ve ekonomik sorunlarına kalıcı ve sağlıklı çözüm önerilerimizi, milletvekilliği ile hayata geçirebilmek için çalışmalarımıza, bu toplantıyla başlamış bulunuyoruz"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA