• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ziraat Mühendisleri Odası 60 yaşında
26 Eylül 2014 Cuma 13:39

Ziraat Mühendisleri Odası 60 yaşında

Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Konya Şube Başkanı Celil Çalış, üyelerinden aldıkları güçle çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.
Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Konya Şube Başkanı Celil Çalış, üyelerinden aldıkları güçle çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. 
Ziraat Mühendisleri Odası’nın 60. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yapan Konya Şube Başkanı Celil Çalış, “ZMO, çağı yakalamış, bağımsız, demokratik, üreten ve gelişmiş bir Türkiye özlemiyle, meslek ve meslektaş sorunlarının ülke ve toplum sorunlarından ayrılmayacağının bilinciyle hareket etmektedir. Tüm çalışmalarını siyasal iktidarlardan ve küresel sermayeden bağımsız politikalarla oluşturup hayata geçirerek ülkeye, mesleğe ve meslektaşlarının sorunlarına sahip çıkarak, bilimi ve teknolojik gelişmeleri halkımızın hizmetine sunmaktadır. ZMO kurulduğu günden bu yana, meslek toplumumuzun hak ve yararlarının somut platformlarda savunulmasını, sahiplenilmesini, mevcut demokratik sistemin sağladığı katılım olanaklarının sorumluca değerlendirilerek üretken bir yapılanmanın gerçekleştirilmesini, hizmet verilen kırsal kesim sorunlarının, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin ışığında irdelenerek, uygulanabilir çözümler üretilmesini amaç edinmiştir. Geliri sadece üye aidatlarından oluşan odamız, bu doğrultuda üyelerinden aldığı güçle çalışmalarını sürdürmektedir. Çalışma programları ve ilkelerinden ödün vermeden, kamu çıkarlarını korumak hedefini zedeleyecek ilişki ve işbirliklerinin dışında kalınarak, tüm kişi ve kuruluşlara eşit mesafede olmaya ve Oda’yı vesayet altında bırakabilecek ilişkilerden uzak durmaya özen gösterilmektedir” dedi.
Celil Çalış, ZMO’nun ülkenin gelişmesinde, bilim ve teknoloji politikalarının önemine vurgu yapan, kamu yararı ve adil paylaşımdan yana yurtsever, toplumcu bir çizgiyi savunan çalışmalarını ve mücadelesini kararlılıkla ve kesintisiz bir şekilde sürdüre geldiğini kaydetti. Çalış, “Bütün bu süreç içerisinde söylediklerinin haklılığı ve doğruluğu, ilerleyen zaman dilimlerinde defalarca görülmüştür. Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da tarım ve diğer alanlarda yürütülen politikaların kamu çıkarı gözetilerek denetlenmesi, ülke ve halk yararına müdahalelerde bulunulması ve tüm demokratik örgütlerle işbirliği içinde tarım ve tarımcının yanında, Cumhuriyet'in kazanımlarının da korunarak, geliştirilmesi temel önceliğimiz olacaktır” diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA